Z google do Yahoo!

Osobiście interesują mnie dalsze losy Yahoo, które ostatnimi czasy już tak nie „błyszczy”. Dlatego nie omieszkam wspomnieć o zmianach, które w ostatnich dniach nastąpiły w zarządzie tejże firmy. Marissa Mayer została Prezesem portalu Yahoo, przybyła z Google.

Jest to bardzo sympatyczna, inteligentna i doświadczona w branży 38 latka. Była prawą rękę właścicieli Google. Ma doskonały zmysł analityczny, który pomaga jej w bardzo efektywny sposób zarządzać projektami. „Księżnika Google”, gdyż tak ją nazywają media przepracowała w Google 13 lat, odpowiadała za ponad 100 produktów i usług skierowanych do masowego użytkownika (Google maps, gmail, google maps itd.) Nadzorowała przejęcie amerykańskiego wydawcy przewodników kulinarnych Zagat.W Google została zatrudniona w 1999 roku jako jeden z pierwszych 20 pracowników i jako pierwsza kobieta-inżynier.Jest najmłodszą osobą, która znalazła się na corocznej liście 50 najpotężniejszych kobiet biznesu magazynu Fortune!

Trzymam kciuki za Marissę i wierzę, że tym razem zmiana w Yahoo będzie na dłużej ( w ciągu 5 lat zmieniano Prezesów 6 razy!) tym bardziej, że spodziewa się ona także dziecka, ale zapewnia, że urlop macierzyński potrwa kilka tygodni i będzie w tym czasie pracowała. To lubię w Ameryce – każdy z potencjałem ma tam zawsze możliwość wykazania się i rozwoju.

Osobiście interesują mnie dalsze losy Yahoo, które ostatnimi czasy już tak nie „błyszczy”. Dlatego nie omieszkam wspomnieć o zmianach, które w ostatnich dniach nastąpiły w zarządzie tejże firmy. Marissa Mayer została Prezesem portalu Yahoo, przybyła z Google. Jest to bardzo sympatyczna, inteligentna i doświadczona w branży 38 latka. Była prawą rękę właścicieli Google. Ma doskonały…

Comments

  1. Spekuluje się, że nie zdaje sobie sprawy z sytuacji jaka panuje w yahoo i że będzie jej naprawdę ciężko, a także daje jej się szanse 60%, że cookolwiek pociągnie w górę, ale trzymam za nią kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.