Ciekawsze newsy – zestawienie

Kilka ciekawszych newsów:

Top 20 najpopularniejszych witryn e-commerce w Polsce
(ekomercyjnie.pl):

1. Grupa Allegro – E-commerce
(11 223 058 użytkowników)
2. Groupon.pl (2 904 337 użytkowników)
3. Nokaut.pl (2 578 850 użytkowników)
4. Grupa Okazje.info.pl (2 000 938 użytkowników)
5. Skąpiec.pl (1 397 815 użytkowników)
6. Aukcjoner.pl (1 248 084 użytkowników)
7. BonPrix.pl (1 230 322 użytkowników)
8. Citeam.pl (1 212 738 użytkowników)
9. Euro.com.pl (1 189 080 użytkowników)
10. Grupa eBay (1 134 026 użytkowników)
11. Empik.com (1 132 406 użytkowników)
12. ArchiwumAllegro.pl (1 105 123 użytkowników)
13. Gruper.pl (1 076 978 użytkowników)
14. Merlin.pl (959 608 użytkowników)
15. Doz.pl (891 262 użytkowników)
16. Grupa Spolecznosci.pl – E-commerce
(858 028 użytkowników)
17. Tchibo.pl (840 781 użytkowników)
18. Grupa Polskapresse – E-commerce
(764 534 użytkowników)
19. Grupa Amazon (694 633 użytkowników)
20. Grupa Wirtualna Polska – Orange –
E-commerce (646 666 użytkowników)

Instytut Logistyki i Magazynowania opublikował raport dotyczący perspektyw rozwoju e-commerce. Pełen raport do pobrania na stronie Instytutu.

Raport ten sposób kompleksowy i przejrzysty, analizuje aktualny stanu najpopularniejszych gałęzi e-biznesu oraz omawia e-usługi, które posiadają, w perspektywie najbliższych 5 lat, największy potencjał wzrostu w warunkach współczesnej gospodarki. Ponadto, dodatkowym celem jest wskazanie nisz rynkowych, oferujących największy potencjał dla rozwoju e-usług.

Wydatki na reklamę w polskim Internecie wyniosły w 2011 roku prawie 1,95 miliarda zł.
W porównaniu z poprzednim rokiem był to wzrost na poziomie 22%. Najważniejszym kanałem reklamowym nadal pozostaje reklama graficzna (banery, buttony itp.), która stanowi ponad 40% rynku reklamy on-line. Reklama w Internecie stanowi zarówno w wsparcie dla mediów tradycyjnych jak i służy do wypromowania nowości. Rozwój rynku reklamowego ukierunkował się w stronę daleko posuniętej personalizacji czyli tzw. inteligentnych reklam, skierowanych do konkretnej osoby w zależności od jej życia i aktywności w Internecie. W znacznym stopniu dzięki agregacji informacji o użytkownikach rozwinęła się reklama
w serwisach społecznościowych, w których potencjalni klienci zostawiają najwięcej informacji
o sobie oraz o swoich aktywnościach życiowych. Więcej w raporcie.

GaleriaMarek.pl – nowa platforma handlowa

Marketing Investment Group, właściciel polskiej sieci salonów Sizeer, 50 style i Timberland oraz sklepów internetowych tych marek, postanowiła rozszerzyć swoją obecność w sieci o nowy portal handlowy. Każdy może zakupić online ulubione marki odzieżowe, wśród których są np. Adidas, Nike, Puma, Rebook itp. Strona internetowa galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Arena.pl – nowy serwis z ogłoszeniami aukcyjnymi.

11 czerwca ruszył nowy serwis, który na starcie umożliwia bezpłatne zamieszczanie ogłoszeń. Testy beta zostały zakończone. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu, gdyż na razie dopiero raczkuje. Strona portalu.

 

 

 

 

 
„pascal kontra okrasa”: Brodnicki i Okrasa reklamują Lidl

Emitowane od kilku tygodni w telewizji, radiu i na outdoorze reklamy z Pascalem Brodnickim i Karolem Okrasą to odsłona kampanii Lidla. Ma ona nawiązywać do programów kulinarnych jakie mają niebawem się rozpocząć z udziałem m.in Magdy Gessler. (źródło: wirtualnemedia)

Facebook w drugim kwartale: strata finansowa, prawie miliard użytkowników

1,18 mld dolarów przychodów, ale też 1,93 mld dolarów kosztów – takie wyniki finansowe prezentuje serwis społecznościowy Facebook za drugi kwartał tego roku. (źródło: e-biznes.pl)

Pozew przeciwko portalowi chomikuj.pl

Polska Izba Książki zebrała kilkanaście firm do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko znanemum serwisowi. Wydawnictwa działalność Chomikuj.pl określają jako szkodliwą dla przedsiębiorców. – W przypadku takiego wydawnictwa jak Wolters Kluwer, gdzie niektóre publikacje są z założenia kierowane do bardzo wąskiego grona specjalistów, może to mocno osłabić sprzedaż – wypowiada się na łamach Rzeczpospolitej Włodzimierz Albin, prezes Polskiej Izby Książki i Wolters Kluwer. (źródło:interaktywnie.com)

Opłaty za treści – PRASA

Sześcioro polskich wydawców, wydających łącznie 27 krajowych i regionalnych gazet oraz 14 magazynów wraz z Polskim Radiem dołącza do stworzonego przez Piano Media krajowego systemu płatności za treści w internecie – podała w komunikacie spółka Piano Media.

Już we wrześniu wchodząc na przykład na wyborcza.pl czy lokalne strony dzienników Polskapresse, za dostęp do części materiałów będziemy musieli zapłacić. Zamknięta zostanie treść unikalna, reportaże, które drukowane były w gazecie.Opłaty wprowadzili Agora, Media Regionalne, Polskapresse, Murator, Edytor, Polskie Radio i Ringier Axel Springer w serwisie Forbes. (źródło: interaktywnie.com)

Aplikacje na Androida z trojanem!

Eksperci z G Data Software informują o nowym zagrożeniu, który atakuje telefony z systemem Android. Mowa o MMarketPay.A – rodzaj oszustwa, który atakuje klientów największego na świecie dostawcy telekomunikacyjnego China Mobile. Po zainstalowaniu zarażonej aplikacji zmieniany jest punkt dostępowy z APN na CMWAP.

Nie są potrzebne dane logowania przy korzystaniu z China Mobile Market – jednego z największych światowych sklepów oferujących aplikacje mobilne. Trojan ma możliwość automatycznego składania ofert kupna w sklepie. Tym samym, obok legalnego oprogramowania, jest zdolny do zakupu również innych zainfekowanych programów. czytaj na interaktywnie.com

Reklama w magazynach – rośnie!

Reklama w magazynach 5,5 proc. w górę. Zyskały tygodniki opinii (TOP10)
Polskie czasopisma w I połowie br. cennikowo zarobiły z reklam 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Duże wzrosty wpływów reklamowych zanotowały „Party”, „Viva!”, „Newsweek Polska” i „Wprost”, za to spadki – „Tele Tydzień” i „Claudia”. „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) od stycznia do czerwca br. cennikowo zarobił z reklam (bez autopromocji) 17 proc. więcej, a „Wprost” (AWR Wprost) – 16,7 proc. więcej. Natomiast przychody „Polityki” (Polityka Spółdzielnia Pracy) zwiększyły się o 7 proc.
Z kolei „Viva!” (Edipresse Polska) zarobiła z reklam więcej o 16,3 proc., „Przyjaciółka” (Edipresse Polska) – o 10,5 proc., a „Świat Kobiety” (Wydawnictwo Bauer) – o 7,9 proc.

Szczegółowe dane na wirtualnemedia.pl.

Kilka ciekawszych newsów: Top 20 najpopularniejszych witryn e-commerce w Polsce (ekomercyjnie.pl): 1. Grupa Allegro – E-commerce (11 223 058 użytkowników) 2. Groupon.pl (2 904 337 użytkowników) 3. Nokaut.pl (2 578 850 użytkowników) 4. Grupa Okazje.info.pl (2 000 938 użytkowników) 5. Skąpiec.pl (1 397 815 użytkowników) 6. Aukcjoner.pl (1 248 084 użytkowników) 7. BonPrix.pl (1 230…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.