MILKA – marka na medal

Dziś w ręce wpadła mi jedna z ostatnich „akcji” MILKI. Spodobała mi się konwencja (jak zresztą większość akcji tej marki) i postanowiłam Wam krótko o niej napisać.

Faktem jest:) (wynikającym zresztą bardziej z psychologicznego podłoża), że ostatni kęs czegoś smacznego smakuje najlepiej.. Milka wyszła z inicjatywą (spójną z brandingiem jaki od dłuższego czasu systematycznie kontynuuje – człowiek dla człowieka): PODZIEL SIĘ TĘ NAJCENNIEJSZĄ OSTATNIĄ KOSTKĄ – BĄDŹ ZDOLNY DO ZAOFEROWANIA JEJ KOMUŚ.
Przygotowano 10mln tabliczek bez jednej kostki, którą kupujący może podarować wybranej osobie. W każdej takiej tabliczce jest KOD. Należy zarejestrować się na stronie, wybrać czy kostkę darujemy sobie czy komuś innemu, wpisać kod, adres wysyłki i dane podarowanego. Takim sposobem kostka trafia w ładnej „milkowej”kopercie do wybranej osoby:) Piękny gest, super pomysł na wirusa reklamowego.
Eksperyment przeprowadzono we Francji, poparto go intensywną kampanią reklamową w TV, INTERNECIE. Czekolady sprzedały się ekspresowo.
Genialna akcja, która sprawia, że nieważna jest cena – którą milka nie konkuruje z innymi czekoladami, ale idea i wyjątkowy smak. Na to pracuje się LATAMI!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł proszę:)
Rating: 5.7/6 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
MILKA - marka na medal, 5.7 out of 6 based on 3 ratings
Oznaczone ,

2 thoughts on “MILKA – marka na medal

 1. Niesamowity pomysł.

  Ciekawe czy liczba wirusowych emisji zrekompensowała im koszty?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena komentarza
  Rating: 6.0/6 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  1. Raczej tak, myślę, że patrząc na skalę kosztów reklamowych (wielkie kampanie – wykorzystanie korzyści skali) musi być to dla nich efektywne. Zresztą wurus rozchodzi się w sieci sam – bez-kosztowo, jeśli jest trafny i dociera fo konkretnego targetu/

   VN:F [1.9.22_1171]
   Ocena komentarza
   Rating: 6.0/6 (1 vote cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.