Zachęcam do lektury biznesowej…

Zachęcam Was serdecznie do zapoznania się z ciekawszymi pozycjami literatury biznesowej, które z pewnością wniosą nowinki do Waszego doświadczenia i znajomości tematów marketingu i sprzedaży. To tylko niektóre z pozycji, jakie rekomenduję:). Polecam księgarnię internetową dla biznesu onepress.pl.

Wśród polecanych przeze mnie tytułów znajdziecie:

Biblia handlowca. Najbogatsze źródło wiedzy o sprzedaży

Autor:Jeffrey Gitomer

Opis: Książka „Biblia handlowca. Najbogatsze źródło wiedzy o sprzedaży” to poradnik przeznaczony dla wszystkich pracowników działów sprzedaży. Jej autor Jeffrey Gitomer, uznany autorytet w dziedzinie sprzedaży i obsługi klienta, opisuje najlepsze praktyki prowadzące do zwiększenia poziomu sprzedaży, pozyskiwania nowych klientów i utrzymywania istniejących. Czytając tę książkę, poznasz sekrety prowadzenia rozmów z klientami, prezentowania towarów i składania ofert. Dowiesz się, jak rozwiewać wątpliwości klientów, przekonywać ich do zakupu produktów i utrzymywać kontakty z tymi, którzy już się zdecydowali na dokonanie transakcji.

Opinia: Ciekawie napisany poradnik jak radzić sobie w sytuacjach „sprzedażowych”, case study wsparte mądrymi radami i sentencjami. Łatwy i przyjemny w czytaniu.

 

Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia sukcesu rynkowego
Autor:Peter Cheverton

Opis: Dzięki tej książce dowiesz się jak: przeprowadzić audyt rynku, przygotować dobry i zwięzły plan marketingowy, stworzyć unikatową ofertę, którą docenią klienci, przygotować całą firmę do wykonania planu marketingowego, spójnie i konsekwentnie używać czterech „P” marketingu, zarządzać marką, zarządzać kluczowymi klientami (KAM), zarządzać relacjami z klientami (CRM).

Opinia: Kompendium wiedzy marketingowej.

 

 

 

 

 

Teraz małe jest wielkie. Anegdoty i niezwykłe pomysły biznesowe
Autor:Seth Godin
Opis: „Teraz małe jest wielkie…” to niezwykła, intrygująca książka, która wyróżnia się na tle innych poradników biznesowych. Znajdziesz w niej najciekawsze anegdoty oraz felietony autorstwa Setha Godina, słynnego na całym świecie teoretyka biznesu, a także autora licznych bestsellerów. Każdą historię przenika mądrość człowieka, który posiada niezwykły dar obserwacji otaczającego świata i potrafi dostrzec w nim to, czego większość z nas nie zauważa. Jego wnikliwe uwagi i spostrzeżenia zachwycają swoją prostotą i błyskotliwością. Sprawiają, że zaczynamy zastanawiać się nad tym, kim jesteśmy, co robimy, co kupujemy i dlaczego tak się dzieje.

Opinia: „Małe jest wielkie”, „Szanuj Klienta”, „Nie stój w miejscu” – to główne hasła książki, pozycja, która pokazuje nowy obraz konkurencji na rynku i stawia pytania, na które każdy z nas może sobie odpowiedzieć indywidualnie obalając utarte twierdzenia lub zgadzając się z nimi, nie naruszając porządku świata.

 

Marketing i public relations w małej firmie
Autor: Moi Ali

Opis: Książka „Marketing i public relations w małej firmie” prezentuje temat od bardziej praktycznej strony, dostarczając rozsądnych, przystępnych porad i mnóstwa praktycznych wskazówek, podpowiedzi i pomysłów. Książka jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców dysponujących ograniczonymi środkami na działania marketingowe i public relations. Jednak zarządzający bardziej zasobnymi firmami także znajdą w niej wiele dla siebie. Czytając ją, dowiesz się, jak tworzyć i realizować własne programy marketingowe i public relations, aby skuteczniej docierać do klientów, a co za tym idzie, zwiększać zyski.

Opinia: Przeczytałam w jeden dzień, bardzo ciekawa, praktyczna. Ciekawą pozycją byłby odpowiednik polskiego autora.
Logo Design Love: Zaprojektuj genialny logotyp!
Autor:David Airey

Opis: Czy wiesz, czym jest „dobre logo”? Dobre logo to takie, które przez kilkadziesiąt lat nie uległo zasadniczym zmianom. Jest znane ludziom na całym świecie i charakteryzuje się prostotą, elegancją oraz jasnym przesłaniem. Legendarne symbole marek takich, jak Coca-Cola czy Mercedes, warte są astronomiczne kwoty. I nic w tym dziwnego – stanowią graficzną reprezentację marek wartych fortunę. Bardzo często logotypy najbardziej rozpoznawalnych światowych brandów projektowały osoby bez żadnego doświadczenia. Miały wizję, trochę szczęścia i dużo wyczucia, a ich projekty osiągnęły sukces. Czy Ty też chciałbyś zaprojektować niepowtarzalne logo? W książce: znaczenie logo w życiu firmy, charakterystyczne elementy kultowych projektów, podstawy procesu projektowania logo, metody unikania zagrożeń związanych ze zmianą logo, sposoby wyceny projektu, proces tworzenia logo – od ołówka do PDF-a, metody prowadzenia rozmów z klientami itd.

Opinia: Praktyczna wiedza na temat stworzenia logotypu od podstaw. Badania opinii, dostosowanie koncepcji do strategii firmy, wiele praktycznych rad. Moim zdaniem najlepsza pozycja w tej tematyce na rynku. Profesjonalna pozycja generująca wiele kreatywnych pomysłów.

Social Media Marketing. Odkryj potencjał Facebooka, Twittera i innych portali społecznościowych
Autor:Liana Evans

Opis:Książka ta przeznaczona jest zarówno dla doświadczonych marketerów czy właścicieli firm, jak i kompletnych nowicjuszy. Pomoże Ci zrozumieć różnice między dostępnymi serwisami społecznościowymi, podpowie, jak dowiedzieć się, co robią Twoi obecni i potencjalni klienci, oraz jak z nimi rozmawiać. Dowiesz się z niej, jak rozwiązywać problemy prawne i etyczne. Nauczysz się obserwować i sprawdzać skuteczność stosowanych technik marketingowych. Zrozumiesz, na czym polega optymalizacja w wyszukiwarkach internetowych (SEO) i reklama pay-per-click (PPC). Dzięki niej unikniesz poważnych pomyłek i niebezpiecznych błędów.

Opinia: Bardzo dobra książka analizująca temat social od podstaw.Przeczytałam ją z wielkim zainteresowaniem. Jest co prawda poradnikiem po social media w wydaniu amerykańskim, ale porady ogólne/ inspiracje są bardzo praktyczne. Świetna pozycja.

E-marketing w akcji, czyli jak skutecznie wzbudzać pożądanie klientów i zazdrość konkurencji
Autor: Praca zbiorowa pod redakcją Konrada Pankiewicza

Opis: E-marketing to dziś jedno z kluczowych narzędzi biznesu na całym świecie. Oferuje możliwość dotarcia do milionów potencjalnych klientów i znacząco zwiększa efektywność podejmowanych działań. W Polsce właśnie zaczyna się era marketingu online, więc jeśli w swojej pracy stawiasz na skuteczność, najwyższy czas sięgnąć po techniki, które zagwarantują Ci sukces! Wykorzystaj potencjał drzemiący w internecie i poznaj nowoczesne narzędzia, które sprawdzają się na współczesnym kapryśnym rynku! Ale przede wszystkim naucz się z nich efektywnie korzystać! Drogi menedżerze ds. marketingu, sprzedaży czy obsługi klienta, przygotuj się na podróż do świata skutecznego e-marketingu. Zamiast kolejnej encyklopedii czy sztywnej publikacji naukowej, przekazujemy w Twoje ręce podręcznik o charakterze czysto praktycznym. Jeśli więc na co dzień posługujesz się internetem do realizacji celów marketingowo-sprzedażowych lub dopiero planujesz z niego korzystać i nie wiesz, jak się do tego zabrać — oto książka, która stanie się Twoim najlepszym przyjacielem, doradcą i mentorem!

Opinia: Czekam na kontynuację, gdyż niektóre wątki były rozwinięte częściowo! Jednak pozycja rewelacyjna. Dużo praktycznych porad i pomysłów. Polecam.

 

E-biznes. Poradnik praktyka
Autor:    Maciej Dutko

Opis:Internet jest środowiskiem, w którym prym wiodą właśnie małe i średnie firmy. To prawdziwe pole do popisu dla Twojej inicjatywy, bo w przypadku e-biznesu liczy się przede wszystkim dobry pomysł. Książka ta, napisana przez eksperta i praktyka, będzie Twoim przewodnikiem po różnych odmianach przedsiębiorczości internetowej, zarówno tych najpopularniejszych, jak i niszowych. Przybliży Ci również sektor e-usług, który w naszym kraju dopiero raczkuje, ale w ciągu najbliższych lat stanie się działalnością szczególnie dochodową. Przede wszystkim jednak pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i wskaże, jak zrealizować najśmielsze nawet plany.

Opinia: E-biznes od podstaw. Analiza rynku, tworzenie strategii promocji, działania e-commerce. Polecam praktykom ruszającym z własnym biznesem.

Google+ dla biznesu
Autor:Chris Brogan

Opis:Dzięki tej książce poznasz wyjątkowe możliwości biznesowe Google+, których nie oferują inne sieci społecznościowe. Uznany profesjonalny mówca i doradca biznesowy, specjalista ds. mediów społecznościowych – Chris Brogan – pokazuje tu, jak uzyskać świetne rezultaty szybko i nie stracić przy tym czasu ani pieniędzy. Nauczysz się wykorzystywać Google+ w zakresie obsługi klienta, promocji, uzyskiwania rekomendacji czy bieżącej współpracy. Dodatkowo poznasz możliwości Kręgów oraz Spotkań. Dowiesz się też, jak zbudować profil przyciągający uwagę oraz jak zaopatrzyć go w interesujące treści, zarówno tekstowe, jak i multimedialne. Książka ta jest idealną pozycją dla osób odpowiedzialnych za kreowanie wizerunku firmy w sieci oraz za wzrost sprzedaży.

Opinia: Jak opublikować treści, jak budować społeczność, jak być widocznym – wiele praktycznym porad działania w zakresie GOOGLE +. POLECAM.

Zachęcam Was serdecznie do zapoznania się z ciekawszymi pozycjami literatury biznesowej, które z pewnością wniosą nowinki do Waszego doświadczenia i znajomości tematów marketingu i sprzedaży. To tylko niektóre z pozycji, jakie rekomenduję:). Polecam księgarnię internetową dla biznesu onepress.pl. Wśród polecanych przeze mnie tytułów znajdziecie: Biblia handlowca. Najbogatsze źródło wiedzy o sprzedaży Autor:Jeffrey Gitomer Opis: Książka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.