Z google do Yahoo!

Osobiście interesują mnie dalsze losy Yahoo, które ostatnimi czasy już tak nie „błyszczy”. Dlatego nie omieszkam wspomnieć o zmianach, które w ostatnich dniach nastąpiły w zarządzie tejże firmy. Marissa Mayer została Prezesem portalu Yahoo, przybyła z Google.

Jest to bardzo sympatyczna, inteligentna i doświadczona w branży 38 latka. Była prawą rękę właścicieli Google. Ma doskonały zmysł analityczny, który pomaga jej w bardzo efektywny sposób zarządzać projektami. „Księżnika Google”, gdyż tak ją nazywają media przepracowała w Google 13 lat, odpowiadała za ponad 100 produktów i usług skierowanych do masowego użytkownika (Google maps, gmail, google maps itd.) Nadzorowała przejęcie amerykańskiego wydawcy przewodników kulinarnych Zagat.W Google została zatrudniona w 1999 roku jako jeden z pierwszych 20 pracowników i jako pierwsza kobieta-inżynier.Jest najmłodszą osobą, która znalazła się na corocznej liście 50 najpotężniejszych kobiet biznesu magazynu Fortune!

Trzymam kciuki za Marissę i wierzę, że tym razem zmiana w Yahoo będzie na dłużej ( w ciągu 5 lat zmieniano Prezesów 6 razy!) tym bardziej, że spodziewa się ona także dziecka, ale zapewnia, że urlop macierzyński potrwa kilka tygodni i będzie w tym czasie pracowała. To lubię w Ameryce – każdy z potencjałem ma tam zawsze możliwość wykazania się i rozwoju.

Osobiście interesują mnie dalsze losy Yahoo, które ostatnimi czasy już tak nie „błyszczy”. Dlatego nie omieszkam wspomnieć o zmianach, które w ostatnich dniach nastąpiły w zarządzie tejże firmy. Marissa Mayer została Prezesem portalu Yahoo, przybyła z Google. Jest to bardzo sympatyczna, inteligentna i doświadczona w branży 38 latka. Była prawą rękę właścicieli Google. Ma doskonały…

Comments

  1. Spekuluje się, że nie zdaje sobie sprawy z sytuacji jaka panuje w yahoo i że będzie jej naprawdę ciężko, a także daje jej się szanse 60%, że cookolwiek pociągnie w górę, ale trzymam za nią kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.