„Tooned” wirusowa kreskówka McLarena to świetny pomysł na promocję marki.

Nie tylko z racji, że jestem wielką pasjonatką szybkich samochodów, gdzie na czoło wysuwa się F1, ale także dlatego, że uważam to za bardzo ciekawe przedsięwzięcie, trafione w 100%, budujące markę światową (Internet dociera niemal wszędzie, emisje F1 – nie), chciałabym Was zaprosić do oglądnięcia ciekawego widowiska:) – krótkometrażowe filmy „Tooned” zrealizowane przez McLaren’a (team F1).

Oto pierwszy z nich, po oglądnięciu zapraszam do kolejnych i krótkiej informacji o ich powstaniu.

Realizatorem filmu jest firma Framestore( zdobywca OSCARA), którego to dyrektorzy Chris Waitt I Henry Trotter ( „A complete history of my Sexual Failures, Fun Tv, J-Factory) stworzyli i wyreżyserowali historię,  Joel Morris i Jason Hazeley (Ten o’clock Live, That Mitchell  and Webb Look, The Armstrong and Miller Show) brali swój udział w tworzeniu historii I tekstów.

Grupa McLaren, zajmująca wysokie miejsce wśród nowoczesnych marek sportowych po przeprowadzanych badaniach rynku dotyczących rozpoznawalności marki zdecydowała się na inwestycję w animowane filmy. Cele jakie stawia sobie firma to budowanie pozytywnego wizerunku wśród obecnych fanów F1, grupy oraz kierowców: Hamiltona i Buttona, pokazanie zaangażowania, kreatywności, innowacyjności marki na całym świecie (dzięki dostępności w Internecie) oraz zachęcenie większej grupy ludzi do aktywnego kibicowania mistrzostwom świata F1 także najmłodszych.

Bohaterami filmów są kierowcy McLarena: Jason Button i Lewis Hamilton ( podkładają głosy postaciom i bawią się świetnie), którzy to rywalizują (jak w F1) by przetestować najnowsze wynalazki doktora Alexandra Armstronga (bardzo znany komik i aktor brytyjski). Całość przepełniona jest humorem i sympatycznymi konkurencjami, które przedstawiają bardziej kosmiczna wersję F1 niż tę „ziemską jej odmianę”J.

Pierwszy odcinek został wyemitowany na Sky SportF1  6 lipca podczas GP Wielkiej Brytanii. Kolejne będzie można zobaczyć przed następnymi wyścigami. Na dzień dzisiejszy dostępne są trzy filmy, każdy z nich opowiada inną historię, zgodnie z nadanym tytułemJ („Slicks”, „Track to the future”, „Wheel Nuts”

Ps. Zwróćcie uwagę na panią prezentującą  „galerię sław”J, osobiście uważam, że Button mógłby być przystojniejszyJ.

Poprzez tego typu działania marketingowe McLaren może zyskać bardzo dużo, gdyż zdecydował się na działania na rynku do tej pory niedostępnym ( a raczej nie odkrytym) dla władz F1 i pozostałych ekip. Dodatkowo prezentowane filmy to naprawdę „dobry produkt”:

 • Są zabawne i kreatywne (nieszablonowe podejście)
 • Jest doskonałym narzędziem promocji dla sponsorów
 • Jest doskonałym gadżetem i jego nośnikiem (powstają już tapety, aplikacje, maskotki)
 • Pozwala na kreowanie pozytywnego wizerunku teamu, kierowców i ich wzajemnych relacji
 • Pokazuje innowacyjność grupy McLaren jak i samej F1.

Pozostaje nam tylko teraz poczekać na zwiększenie efektywności teamu na torze, wówczas z pewnością reklam się opłaci i na długo pozostanie w pamięci „naprawdę dobrych realizacji animowanych”.
Poniżej  dwa pozostałe odcinki „Tooned”, a po nich:

  • wypowiedź dyrektora marki McLarena
  • reportaż w TV brytyjskiej
  • prezentacja „Jak powstaje Tooned” (realizacja, podkładanie głosów, bohaterowie itp.)
  • Zachęcam więc do pozostania ze mną do końca .

Dyrektor marki McLaren – John Allert w rozmowie z F1 Racing powiedział: „ z naszych badań wynika, że rynek gadżetów i licencjonowanych produktów  jest bardzo potężny. Kolejną szansą jest to, że nasi sponsorzy wyrazili zainteresowanie wykorzystaniem Tooned w własnych kampaniach reklamowych. Możliwości komercyjne są interesujące, ale nie był to nasz główny cel przy wprowadzaniu tego pomysłu w życie. Wszystkie nasze działania mają nam pomagać w podniesieniu formy na torze i zdobywaniu tytułów. Jeśli dzięki „Tooned” staniemy się bardziej popularnym zespołem, to będziemy mogli generować przychody, które pomogą nam rozwinąć zespół. Naszym celem jest ciągłe zwyciężanie, taka jest nasza filozofia.

Informacja o emisji serii odcinków.

Jak powstaje kreskówka? Pod tym linkiem znajdziecie odpowiedź!

Osobiście czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek, który ma pojawić się jutro.

Napiszcie co myślicie o filmach McLarena, komentarz można dodać przy każdym wpisie!:)

Nie tylko z racji, że jestem wielką pasjonatką szybkich samochodów, gdzie na czoło wysuwa się F1, ale także dlatego, że uważam to za bardzo ciekawe przedsięwzięcie, trafione w 100%, budujące markę światową (Internet dociera niemal wszędzie, emisje F1 – nie), chciałabym Was zaprosić do oglądnięcia ciekawego widowiska:) – krótkometrażowe filmy „Tooned” zrealizowane przez McLaren’a (team…

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.