Święta tuż..tuż…, sezon na świąteczne przesłodzone spoty rozpoczęty!

No właśnie, czy wszystkie świąteczne reklamy TV muszą być nasiąknięte „piernikami z lukrem”  zajadanymi w towarzystwie bliskich przy choince i akompaniamencie piosenek z serii „ Pada śnieg” ;-)?. Niekoniecznie. Mogą być też i takie oczywiście, które trafiają do docelowego klienta promując bezpośrednio i bez ogródek konkretny produkt w danej cenie. Nie ma tutaj „kolorowych bombek i świątecznych klimatów radości, nadziei i miłości”. Przykładowo polska reklama PLAY ONLINE sprzed kilku dni jest świetnym tego przykładem.

Jednak niektórzy wychodzą dalej i starają się pokazać więcej, albo zaangażować większą ilość środków by stworzyć nie tylko świąteczny przekaz, ale i pobudzić do myślenia lub wyróżnić się wśród tłumu.

W Polsce sezon na świąteczne „dobre” reklamy chyba jeszcze nie ruszył, gdyż poza moją ulubioną – SERCE I ROZUM +RENIA ” BARSZCZYKU NIE BĘDZIE” nie zauważyłam żadnej ciekawej realizacji. Jednak czekam cierpliwie.

Na ten czas więc, przedstawiam wybrane propozycje – najciekawsze, ale i wyróżniające się spoza naszego kraju.

Oceńcie sami!

MIEJSCE I – A Miracle on 34th Street

z pomysłem, z poczuciem humoru, z retrospekcją, z gwiazdami, markowo..:)

MIEJSCE II  – ” THE JOURNEY”

genialny przykład na to jak wzruszyć w święta nie pokazując „lukrowanych pierniczków”, jak pokazać miłość nie filmując rodzinki przy choince obdarowującej się prezentami, świetny spot i jeszcze lepsza puenta…

MIEJSCE III – HOLIDAYS ARE COMING

tej reklamy nie może zabraknąć… COCA -COLA

MIEJSCE IV – PONNY

rodzinnie, z humorem..

MIEJSCE V – FOR YOUR CHRISTMAS

Święta oczami gospodyni domowej.

Są jeszcze inne, ale nie należą to TAK ciekawych by je umieścić w rankingu… mam nadzieję, że w grudniu pojawi się więcej ciekawych spotów reklamowych, takich jak dwa pierwsze z mojej listy.

No właśnie, czy wszystkie świąteczne reklamy TV muszą być nasiąknięte „piernikami z lukrem”  zajadanymi w towarzystwie bliskich przy choince i akompaniamencie piosenek z serii „ Pada śnieg” ;-)?. Niekoniecznie. Mogą być też i takie oczywiście, które trafiają do docelowego klienta promując bezpośrednio i bez ogródek konkretny produkt w danej cenie. Nie ma tutaj „kolorowych bombek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.