Święta tuż..tuż…, sezon na świąteczne przesłodzone spoty rozpoczęty!

No właśnie, czy wszystkie świąteczne reklamy TV muszą być nasiąknięte „piernikami z lukrem”  zajadanymi w towarzystwie bliskich przy choince i akompaniamencie piosenek z serii „ Pada śnieg” ;-)?. Niekoniecznie. Mogą być też i takie oczywiście, które trafiają do docelowego klienta promując bezpośrednio i bez ogródek konkretny produkt w danej cenie. Nie ma tutaj „kolorowych bombek i świątecznych klimatów radości, nadziei i miłości”. Przykładowo polska reklama PLAY ONLINE sprzed kilku dni jest świetnym tego przykładem.

Jednak niektórzy wychodzą dalej i starają się pokazać więcej, albo zaangażować większą ilość środków by stworzyć nie tylko świąteczny przekaz, ale i pobudzić do myślenia lub wyróżnić się wśród tłumu.

W Polsce sezon na świąteczne „dobre” reklamy chyba jeszcze nie ruszył, gdyż poza moją ulubioną – SERCE I ROZUM +RENIA ” BARSZCZYKU NIE BĘDZIE” nie zauważyłam żadnej ciekawej realizacji. Jednak czekam cierpliwie.

Na ten czas więc, przedstawiam wybrane propozycje – najciekawsze, ale i wyróżniające się spoza naszego kraju.

Oceńcie sami!

MIEJSCE I – A Miracle on 34th Street

z pomysłem, z poczuciem humoru, z retrospekcją, z gwiazdami, markowo..:)

MIEJSCE II  – ” THE JOURNEY”

genialny przykład na to jak wzruszyć w święta nie pokazując „lukrowanych pierniczków”, jak pokazać miłość nie filmując rodzinki przy choince obdarowującej się prezentami, świetny spot i jeszcze lepsza puenta…

MIEJSCE III – HOLIDAYS ARE COMING

tej reklamy nie może zabraknąć… COCA -COLA

MIEJSCE IV – PONNY

rodzinnie, z humorem..

MIEJSCE V – FOR YOUR CHRISTMAS

Święta oczami gospodyni domowej.

Są jeszcze inne, ale nie należą to TAK ciekawych by je umieścić w rankingu… mam nadzieję, że w grudniu pojawi się więcej ciekawych spotów reklamowych, takich jak dwa pierwsze z mojej listy.

No właśnie, czy wszystkie świąteczne reklamy TV muszą być nasiąknięte „piernikami z lukrem”  zajadanymi w towarzystwie bliskich przy choince i akompaniamencie piosenek z serii „ Pada śnieg” ;-)?. Niekoniecznie. Mogą być też i takie oczywiście, które trafiają do docelowego klienta promując bezpośrednio i bez ogródek konkretny produkt w danej cenie. Nie ma tutaj „kolorowych bombek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.