POMYSŁ NA PREZENT – kampania piwa

Ze względu na nieszablonowość podejścia do tematu i (w końcu jakiś) ciekawy pomysł na reklamę wrzucam krótką informację o nowej kampanii PIWA GROLSCH.

Nie wiem czy dostaliście kiedyś „niechciane prezenty”. Wychowywano WAS zapewne w przekonaniu, że z każdego drobiazgu trzeba się cieszyć. Jednak jako dziecko nie lubiłam prezentów od babci typu kolorowe getry lub rajstopy skarpety czy majtki…:) Teraz kupujący prezent pyta się mnie często co bym sobie życzyła, więc raczej nie jestem trafionym odbiorcą reklamy:). W waszym przypadku może być podobnie. Tu jednak obserwujemy bardziej jakąś myśl przewodnią niż rzeczywiste hasło: ” dostajesz prezenty, które Ci się nie podobają to je wymień”. Dopatrujemy się raczej przekazu – szukaj nieszablonowych pomysłów, wyrzucaj standardowe rozwiązania i zachwyć bliską osobą.

 „Stop niechcianym prezentom. Wybierz ciekawiej” to hasło kampanii. Nietrafiony upominek można wymienić w wybranych punktach na świąteczną butelkę piwa Grolsch o pojemności 1,5 l.

Kampania obejmuje prasę, Internet, punkty sprzedaży, reklamę zewnętrzną, akcje specjalne w wybranych pubach, a także działania PR. Na fan page powstała lista niechcianych prezentów. Patronami akcji są: „Newsweek”, „Aktivist”, „Logo”, „Playboy”, „CKM” i AntyRadio.

Kreacja reklamy to dzieło agencji Kropkabordo.

Według mnie bardzo trafiony pomysł! W końcu można o czymś pisać:)

Ze względu na nieszablonowość podejścia do tematu i (w końcu jakiś) ciekawy pomysł na reklamę wrzucam krótką informację o nowej kampanii PIWA GROLSCH. Nie wiem czy dostaliście kiedyś „niechciane prezenty”. Wychowywano WAS zapewne w przekonaniu, że z każdego drobiazgu trzeba się cieszyć. Jednak jako dziecko nie lubiłam prezentów od babci typu kolorowe getry lub rajstopy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.