NEWS

6.01.2013

OTO JAK THE SUN zachęca do skorzystania z zimowej oferty atrakcji Tv dla rodzin:]

5.01.2013

„POKAŻ JAJA”, „POKAŻ DEKOLT” te hasła na zielonym lub fioletowym tle możemy zobaczyć w większych miastach na tablicach billboardowych. Biorąc pod uwagę wcześniejsze działania podobnego rodzaju można przypuszczać, że jest to kolejna odsłona akcji „Twój outdoor” organizowana przez CityBoard Media oraz Stroer Media, zachęcająca firmy z sektora MŚP do efektywnej reklamy!

03.01.2013

FIAT I RAPUJĄCA PANI DOMU.

19.12.12

Wallace i Gromit wracają w świątecznym nastroju. Google+ radzi jak wspólnie spędzić Święta.

10.12.12

ADIDAS I jego OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Z początkiem grudnia Adidas rozpoczął kampanię opartą na ilustrowanym świecie gwiazd sportu, popkultury i kultury np. David Beckham, Snoop Lion. Na facebooku została umieszczona aplikacja z filmem reklamowym „Wigilijna przestroga Ebenezera Snoopa” po którego obejrzeniu użytkownicy mogą sprawdzić, czy są gburami podobnymi do głównej postaci oraz poczynić zmiany w swoim zachowaniu.
Jak czytamy na http://www.marketing-news.pl, po zakończeniu filmu aplikacja na Facebooku analizuje aktywności użytkownika i na ich podstawie tworzy personalizowaną wizję przyszłości. Może się okazać, że Snoop nie jest jedynym gburem w te Święta. Każdy otrzymuje personalną wiadomość video od Ebenezera Snoopa. Na koniec Adidas oferuje możliwość odkupienia swoich win poprzez wysłanie świątecznych pozdrowień do znajomych. Aplikacja jest dostępna pod adresem www.apps.facebook.com/adidasebenezeryou

8.12.2012

Ciekawa infografika dotycząca wpływu social media na nasz umysł, a konkretniej na wielozadaniowość, relacje międzyludzkie, zdolność skupienia się i koncentracji.

Średnia koncentracja uwagi to 5 min., kiedyś była 12 min, maleje wraz z wiekiem, w związku z czym ok. 25% ludzi zapomina imion i nazwisk swoich znajomych itp., 7% zapomina o swoich urodzinach itp.

Jesteśmy już uzależnieni od social media. Czy wiedzieliście, że

 • 700 bilion minut spędza świat na facebook’u?:)
 • Średnio – pracownik biurowy sprawdza e-mail 30-40 razy na godzinę!
 • 500,000 ludzi dołącza do twittera każdego dnia
 • 41,6 % ludzi odbiera pocztę przez e-mail

7.12.2012

ZOMBIE W AKCJI 🙂

XXL – zombie from Storm Studios on Vimeo.

 

6.12.2012

People have fun eating pizza, so we had some fun doing this.” Pizza Hut Canada wprowadziła dla swoich fanów na facebook limitowaną wersję perfumu, który pachnie świeżo otwieraną pizzą (ciepłe, ręcznie robione ciasto – aromat). Zanim produkcja miała miejsce zapytana fanów na facebook’a co myśleliby o stworzeniu perfum o zapachu pizzy, komentarzy była ogromna ilość, wymyślana liczne nazwy i odmiany, profil zyskiwał na popularności.
Ostatecznie wyprodukowano 110 butelek, które wręczono pierwszym fanom pragnącym taką wodę otrzyma. Na tę chwilę produkt nie będzie sprzedawany, ale Pizza Hut myśli jak go wykorzystać. Jedno jst pewne, osoba korzystająca z tych perfum będzie miała problem przechodząc obok wygłodzonego fana pizzy hut:)

5.12.12

Niby świątecznie, a bez polotu. Reklama „zastępcza PZU”

1.12.2012

Nawiązując do wcześniejszych działań Konsorcjum Poznańskich marek (dzieci reprezentujące poznańskie firmy ubrane w niebieskie bluzki i spodenki) Poznań zachęca do pracy w mieście. Kampania jest nasilona w największych polskich miastach. Przekaz jest prosty! „Właśnie tam, gdzie spotykają się – najniższe w Polsce bezrobocie, poznańska przedsiębiorczość oraz wysoki współczynnik rejestrowanych przedsiębiorstw – tam też swoje miejsce mają światowe koncerny poszukujące wykwalifikowanych pracowników. Miasto Poznań swoją otwartością i dostępnością zachęca więc specjalistów z całego kraju do pracy w naszej aglomeracji.” jak czytamy na STRONIE POŚWIĘCONEJ AKCJI. Niestety akcja została przez wielu potraktowana z dystansem, gdyż raczej nikt z Warszawy nie szuka pracy w Poznaniu, bardziej zasadne byłoby uderzenie w mniejsze miasta, wtedy efekt byłby większy, a dobrzy pracownicy liczniejsi…

30.11.2012

SOCIAL CZY SEARCH MARKETING? – ciekawa infografika o tym jaki rodzaj marketingu sprawdza się obecnie lepiej….

16.11.2012

COCA – COLA zmienia małego na dużego!

W nowej świątecznej kampanii Coca-coli bohaterem jest wielki Mikołaj, który został dostarczony jako Prezent.

15.11.2012

KULINARNE INSPIRACJE – nowa kampania KAMIS promująca nowy produkt. Zachęca do kreatywności w kuchni, próbowania nowych przepisów.

14.11.2012

PERFEKCYJNA PANI DOMU PROMUJE BAKALIE

12.11.2012

MLEKOMATY PODBIJAJĄ POLSKĘ!


Mlekomaty to automaty vendingowe, w których można kupić mleko prosto od krowy. Jest to naturalne, pełnotłuste (ponad 4% tłuszczu) i niepasteryzowane mleko, posiadające wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa. Jest smaczne i gotowe do picia, w takiej formie, w jakiej nalewamy je z mlekomatu. Prawdziwą rozkosz podniebieniu dostarcza ono również w formie zsiadłej, jako dodatek np. do młodych ziemniaków. Dzięki temu, że mleko z mlekomatu nie jest pasteryzowane i odtłuszczane, każdy może sam przygotować z niego mleko zsiadłe w swoim domu.(ekotarg.pl)

Jak obsłużyć mlekomat?

Oto, jak w kilku krokach uzyskać mleko od krowy:

KROK 1: Znajdź mlekomat w swoim regionie.

KROK 2: Podejdź do mlekomatu, otwórz drzwiczki i wstaw butelkę do środka.

KROK 3: Wrzuć odliczoną kwotę  (WAŻNE: mlekomat nie oddaje reszty)

KROK 4: Wybierz ilość mleka, którą chcesz kupić (klawisz 1– 1 l, klawisz 2– 0,5 l)

KROK 5: Wyciągnij napełnioną mlekiem butelkę.

Za 1 litr mleka z mlekomatu zapłacimy 3 zł, za 0,5 litra- 2 zł. Jeśli pierwszy raz odwiedzamy mlekomat cena podwyższona jest o koszt butelki (w zależności od pojemności butelki będzie to 1 zł lub 1 zł 50gr.).

10.11.2012

MACGYVER PONOWNIE W AKCJI

Richard Dean Anderson, znany jako MacGyver, będzie miał okazję nadal wykazywać się swoją pomysłowością, gdyż wystąpi w reklamie Mercedesa Citana.

8.11.2012

NOWE LEKKIE BUTELKI TYMBARKA

Soki Tymbark dostępne są w nowych butelkach, które z łatwością można przenosić, dawać dzieciom i bliskim.

6.11.2012

TYSKIE KLASYCZNE WKRACZA DO POLSKI

Początkowo TYSKIE udostępniono w 6 województwach na południu kraju, był to genialny pomysł, który przypieczętował wysoką sprzedaż. Kompania Piwowarska w zaledwie 4 miesiące sprzedała blisko 17 mln butelek i 7 mln puszek tego szlachetnego napoju.Teraz więc klasyczną wersję TYSKIEGO, firma wprowadza na całą POLSKĘ. Wiąże się z tym silna akcja promocyjna w mediach i na bilbordach.

Powołując się na media2.pl, mogę zacytować wypowiedź kierownika marki w Kampanii:” Powrót do trzech podstawowych składników: słodu, chmielu i wody to bardzo dobry kierunek. Piwa warzone w taki sposób mają zdecydowanie wyższą pełnię smaku. Są też z reguły dobrze zbudowane tzn. mają wyraźny słodowy posmak współgrający z chmielową goryczką. Poza tym trzy surowce, z których od setek lat warzy się piwo dają nam gwarancję „prawdziwości” piwa oraz coś co Czesi trafnie nazywają treściwością piwa. To jakby mieć więcej piwa w piwie”.

 

5.11.2012

POZNAŃ KUSI ZAPACHAMI!

Jak podaje serwis cafe-news, Poznań rozpoczyna kampanię promującą akcję alleRogal. Na przystankach komunikacji miejskiej w Krakowie i Warszawie pojawią się citylighty pachnące półfrancuskim ciastem z białym makiem. Jest to druga edycja kampanii alleRogal. Towarzyszy jej promocja outdoorowa wykorzystująca aromamarketing. Przez pierwsze 15 dni listopada, mieszkańcy Krakowa i Warszawy czekający na tramwaj lub autobus będą mieli okazję poczuć zapach wielkopolskiego wypieku.

11 listopada ponad 13 tysięcy miniaturowych rogali świętomarcińskich zostanie rozdanych pasażerom linii lotniczych LOT. Osoby podróżujące pociągami Intercity z Berlina przez Poznań do Warszawy także będą miały możliwość spróbowania lokalnego przysmaku. Odbędą się także warsztaty wypiekania lokalnego przysmaku (zaproszono grupę blogerów kulinarnych, by pod okiem mistrza cukiernictwa poznali technikę pieczenia rogali).

Także użytkownicy Internetu mogą zamówić certyfikowane przez Unię Europejską rogale marcińskie. Rok temu Polacy zamówili przez Internet blisko dwie tony wielkopolskiego przysmaku. Stronę aukcyjną odwiedziło ponad 35 000 osób, a współczynnik pozytywnych komentarzy wynosił 98%. Rogale świętomarcińskie można zamawiać za pośrednictwem strony www.rogale.allegro.pl do 29 listopada.

4.11.2012

Białe kruki na e-booki – akcja

Jest to nowa akcja promująca wydanie znanych i szanowanych niegdyś książek na e-book’a. Mowa tu o takich tytułach, które nie mają szansy być wznowione w formie tradycyjnej. Podczas pierwszego etapu akcji „Białe Kruki na E-booki” poddano procesowi digitalizacji i opracowaniu edytorskiemu kilkaset tekstów literackich powstałych między latami 30. XIX wieku a latami 30. XX stulecia. Pełna lista tytułów wraz z krótkimi opisami znajduje się na stronie www.bialekrukinaebooki.pl Organizatorzy Akcji planują przywrócić do nowego, cyfrowego życia również książki XX-wiecznych autorów.(źródło media2.pl). Każdy z nas może przyczynić się do wydania konkretnej pozycji książki. Wystarczy zaglądnąć na stronę i wypełnić stosowny formularz w zakładce „chce przeczytać” – dla czytelników lub „chcę wydać” dla autorów. Organizatorem akcji jest firma Inpingo, która dostarcza nowoczesne technologie wydawnicze

3.11.2012

Robert Makłowicz poszukuje ziemniaków!

Jak wiecie sieci handlowe ostatnimi czasy wybierają na swoje „twarze” ludzi „kuchni”, w Tesco jest to Pan MAKŁOWICZ. Tym razem wcielił się w rolę poszukiwacza najlepszych ziemniaków!


można by rozmawiać na temat faktycznego wizerunku, ale prawdą jest że chyba najintensywniej promującą się ostatnią branżą jet właśnie jedzenie.. tam przecież nigdy kryzysu nie ma.. tak więc Gwiazdy na czymś muszą zarabiać.

30.10.2012

MARKA ROKU – DZIENNIKARZE I STOWARZYSZENIE MARKETINGU W UK, wspierani finansowo przez agencję TAG (sponsor). Decyzja o tym jaka marka wygra zapadnie na co-rocznym zjeździe członków stowarzyszenia – 28.11.12. Kryteria brane pod uwagę to: wpływ na Klienta, działania na rynku, wykorzystanie innowacji, efektywność reklamowa i rezultaty finansowe.

Nominowane marki to między innymi:ADIDAS, AMAZON.COM,APPLE, BMW, REDBULL, CHANNEL 4, COCA-COLA, EASY JET, LONDON 2012, MC DONALDS, NIKE, SAMSUNG, SKY.

Głosować można także na stronie http://www.conferenceanddinner.com/ i wygrać wstęp na galę!

29.10.2012

Jak czytamy w Rzeczypospolitej, telemarketerzy zapłacą za zawracanie głowy…

Brytyjski biznesmen Richard Herman nieustannie był telefonami przez nachalnych telemarketerów. Wystawił więc im rachunek na niemal 200 funtów za zmarnowany czas. ( że też o tym nie pomyślał nikt wcześniej 🙂

Nieustannie dzwoniący telefon komórkowy nie pozwalał 53-letniemu Brytyjczykowi spokojnie pracować i wypoczywać. Dzwonili nawet w niedziele. Co zabawne był on zarejestrowany w bazie osób, które nie życzą sobie telefonów z ofertami marketingowymi. Pomimo próśb o zaprzestanie dzwonienia, a nawet gróźb, iż będzie pobierał za to opłaty, oni nadal go męczyli.

Biznesmen nagrał rozmowy z telemarketerami, więc zgodnie z zapowiedzią naliczył firmie zatrudniającej nachalnych handlowców zapowiedzianą opłatę za zmarnowany czas. Firma odmówiła oczywiście zapłaty. Biznesmen pozwał ją więc do sądu i wygrał. Szefowie telemarketerów zgodzili się w końcu zapłacić 195 funtów (równowartość około tysiąca złotych) za zmarnowanie panu Hermanowi w sumie 19,5 minut, a także pokryć wynoszące 25 funtów koszty sądowe.

Sprawą zajęły się największe media na świecie. Można się więc spodziewać, że wkrótce w ślady asertywnego biznesmena pójdą miliony osób, które mają już dość nękania przez telemarketerów. Zachęca do tego sam Richard Herman. Brytyjczyk założył nawet stronę internetową: www.saynotocoldcalls.com, na której w prosty sposób wyjaśnia, jak walczyć z nachalnymi telemarketingowcami.

On sam wciąż odbiera jednak niechciane telefony i za każdym razem uprzedza: „jeśli zadzwonicie kolejny raz, obciążę was opłatą w wysokości 10 funtów za minutę”. (źródło: http://www.rp.pl/artykul/11,946912).

28.10.2012

BANK BPH inicjuje akcję MAKE LIFE FAIR! Make Life Fair na Facebooku promuje pozytywne postawy życiowe i zachowania fair. W ciągu kilku tygodni profil pozyskał prawie 14 tys. fanów, a w efekcie ich wpisów na wielkiej ścianie jednego z budynk

ów w centrum Warszawy powstał mural z najciekawszymi hasłami wskazanymi przez fanów. (media2.pl). Bank chciał zainspirować ludzi do wypowiadania się na temat ich życia codziennego, bycia w nim fair dla innych, co mieli obrazować poprzez hasła „wrzucane na ścianę”.Dla fanów profilu została również przygotowana dedykowana aplikacja, za pośrednictwem której mogli zgłaszać swoje propozycje haseł-inspiracji związanych z głównym przesłaniem profilu. Najbardziej popularne hasła były cyklicznie publikowane na ścianie profilu na Facebooku, a następnie, jako wielkoformatowy mural, zostały przeniesione na ścianę budynku przy ul. Waryńskiego przy Metrze Politechnika w Warszawie.

27.10.2012

Tajemniczy „SYF” jest już wyjaśniony. Dlaczego wykorzystano alegorię z syzyfową pracą?

Zobaczcie filmik:

Całość kampanii nawiązuje do tzw. Umów śmieciówek, których w Polsce jest coraz więcej. W szczególności mowa o młodych ludziach. To właśnie dlatego NSZZ Solidarność zdecydowało się przeprowadzić taką, a nie inną akcję „reklamową”.

Działania: bilbordy, film, banery w Internecie (banery np. na gazeta.pl odsyłają do strony inicjatora akcji nie to landing page’a), happeninigi toczenia kuli, dystrybucja materiałów reklamowych.

26.10.2012

Austriacki oddział agencji reklamowej Ogilvy przygotował film reklamowy, w którym za pomocą klocków Lego odtworzono niedzielny, rekordowy skok Feliksa Baumgartnera z balonu wyniesionego do stratosfery.

Skok odtworzono w skali 1:350 – typowej dla większości modeli statków i samolotów. Plastikowa figurka skoczyła z wysokości około 120 metrów, a jej pierwowzór – z niemal 40 tys. metrów.(PRESS.PL)

 23.10.2012

Spot radiowy ALIOR BANK pod okiem Komisji Etyki Reklamowej! Komisja Etyki Reklamy uznała radiowy spot Alior Banku zaczynający się od słów „Pozwoliliśmy sobie na chwilę przerwać blok reklamowy” za sprzeczny z zasadami etyki i wprowadzający konsumentów w błąd. Zdaniem Komisji spot banku nadużywa zaufania odbiorcy i wykorzystuje brak jego doświadczenia lub wiedzy. Alior Bank w pisemnym oświadczeniu poinformował, że nie zgadza się z zarzutami. Tłumaczy, że reklama została wyemitowana w wyznaczonym do tego bloku reklamowym. Informuje, że jest skierowana do konsumenta roztropnego, racjonalnego i wyedukowanego. Zaznacza, że celem reklamy było wywołanie zainteresowania u odbiorcy, a nie wprowadzenie go w błąd. (press.pl)

22.10.2012

Allegro wraz z Nokią i Oracle’em wydały walkę Google’owi. Twierdzą, że amerykański koncern za pomocą słynnej wyszukiwarki ogranicza konkurencyjność w tym sektorze.

– Nieuczciwe praktyki Google’a związane z wyszukiwarką to dziś największe wyzwanie dla całego rynku internetowego – mówi Hein Pretorius, szef grupy Allegro. – Każdy sądzi, że internet to synonim wolnego rynku, ale 90 proc. ruchu kontroluje tu jedna firma. Bez przejrzystych zasad.

W maju tego roku z wyszukiwarki Google’a znikło kilkadziesiąt stron internetowych, m.in. banku Millennium i sieci komórkowej Play. Nie można było ich znaleźć, wpisując do wyszukiwarki Google’a hasła „bank millennium” czy „play”. Znikł też z Google’a należący do Allegro największy w Polsce bezpłatny serwis z ogłoszeniami o sprzedaży rzeczy używanych Tablica.pl. Tablica.pl jest do dziś na czarnej liście Google’a. Koncern twierdzi, że to kara za łamanie zasad, a właściciele serwisu mówią, że kara jest zupełnie niesłuszna.

– Jeśli my nie wystąpimy otwarcie przeciwko Google’owi, nikt tego nie zrobi – mówi Allegro. Jedna z największych firm e-handlu w naszym regionie dołączyła niedawno wraz z Nokią i Oracle’em do koalicji FairSearch.org, która lobbuje przeciwko Google’owi. Przekonują, że amerykański koncern wykorzystuje wyszukiwarkę, by sprzątać z rynku konkurentów, i tłamsi innowacje.

Chodzi o serwisy specjalistyczne Google’a, np. serwis map, wyszukiwarkę lotów, produktów itp. Rywale się skarżą, że Google tak manipuluje algorytmem, by swoje usługi faworyzować, a konkurencję zepchnąć w dół (większość ludzi klika tylko w linki będące w pierwszej dziesiątce wyników). Google odrzuca te oskarżenia.

Ale gdy koncern wycina serwisy rywali z wyszukiwarki, teorie spiskowe kwitną. – Google ma w tym biznesowy interes – mówią przeciwnicy. A kara potrafi być dotkliwa: gdy Google wyciął u siebie porównywarkę cen Nokaut.pl, to miała ona o 1,5 mln użytkowników mniej niż wcześniej. Google ma także problemy  w USA i w innych krajach europejskich. Osobiście mogę stwierdzić, że prawdą jest że Google decyduje o tym jak sana strona pokazuje się użytkownikom, a także o ruchach związanych z jej pozycjonowaniem (nawet w konkretnym sektorze). Głośne były sprawy nagłych zmianach w algorytmach, które sprawiły, że niektóre strony spadały na łeb i na szyję, do tej pory odbudowując pozycje… Co więc będzie dalej?

źródło: gazeta.pl

20.10.2012

Ruszyła kampania zrealizowana przez Pride&Glory dla Tablica.pl, a tycząca promocji ogłoszeń w portalu o charakterze lokalnym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii : iphone, smartphone etc. Kampania będzie realizowana do końca listopada w TV, RADIU I INTERNECIE

19.10.2012

W dużych polskich miastach, m.in. Krakowie, Łodzi i Warszawie, pojawiły się tajemnicze billboardy na nośnikach należących do firmy Ströer. Przedstawiają one postać toczącą pod górę głaz. Całość jest akcentowana przez napis SYF – ciekawe o co chodzi? macie pomysły??

18.10.2012

Jak pokazać różnorodność w spójny jednorodny sposób? znalazłam pewną kampanię, która jest b.dobrym tego dowodem. Dotyczy promocji brandu VIACOM INTERNATIONAL (ZNANy JAKO MTV Networks International), oferujący swoim klientom bogatą ofertę ka

nałów telewizyjnych na ok. 160 stacjach. Zrealizowana przez mCROXTON DESIGN okazała się dużym sukcesem. Dla mnie przekaz jest jasne, a samo „ubranie” tegoż przekazu oryginalne.. sami zobaczcie. INNE.

17.10.2012

Ruszyła jak do tej pory największa kampania reklamowa marki Binduelle promująca „małe puszki na raz”. Poprzez pomysłowe kreacje i dużą ilość działań w Internecie, marka chce dotrzeć do 8 mln internetów w tym do 6 mln kobiet – głównego targetu. Za kreację odpowiada agencja Netizens Peppermint wyłoniona w drodze przetargu. BONDUELLE jako dostawca najwyższej jakości produktów warzywnych chce promować codzienne spożywanie wysokiej jakości warzyw – niezbędnego elementu smacznych i zdrowych posiłków. BONDUELLE jest liderem w swojej kategorii na niemal wszystkich światowych rynkach.

16.10.2012

Na antenie informacyjnego kanału CNN rusza dwumiesięczna kampania promująca Polskę. Widzowie na całym świecie będą mogli oglądać spot „Poland – feel invited”. Polska Organizacja Turystyczna postanowiła wykorzystać gorący czas wyborów prezydenckich w USA do promocji Polski za pośrednictwem kanału CNN. Od połowy października do grudnia 2012 roku na antenie CNN będzie emitowany spot reklamowy „Poland – feel invited” żródło: media2.pl

13.10.2012

MG home to nazwa nowej markistworzonej przez Magdę Gessler. Divante przygotowało sklep internetowy i zrealizuje kampanię sprzedażową nowej marki gwiazdy telewizji TVN. Magda Gessler stworzyła markę MG home, o której mówi od wymagającej dla wymagających. Na markę składają się: cztery profesjonalne linie garnków i rondli, dwa rodzaje patelni do smażenia, podgrzewania, grillowania oraz wykańczania dań, noże, eleganckie akcesoria kuchenne – zarówno ze stali nierdzewnej, jak i z wysokiej jakości ekologicznego bambusa.

Dostępne będą w sieciach: Makro Cash and Carry, Media Markt, Alma, Piotr i Paweł i Carrefour. Marka uruchomiła również własny sklep internetowy www.mghome.com.pl, w którym dostępne są wszystkie produkty MG home. (żródło:media2.pl)

12.10.2012

myTaxi, aplikacja dla rynku usług taksówkarskich, umożliwiająca bezpośredni kontakt między kierowcą a pasażerem, rusza z kampanią promocyjną, w ramach której rozdawane będą vouchery na darmowe przejazdy.

Obecnie jest dostępna w prawie 40 miastach w 5 krajach Europy i cieszy się popularnością. Dzięki aplikacji myTaxi proces zamawiania i kontrolowania przejazdu taksówką jest niezwykle prosty i przejrzysty. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na system iOS lub Android poprzez sklepy AppStore lub Google Play, aby za pomocą kilku kliknięć zamówić kurs zgodny z naszymi wymaganiami. W myTaxi można wybrać m.in. ulubionego kierowcę, sprawdzić jego zdjęcie i numer telefonu, przyznać ocenę, jak również ustalić koszt za kilometr przejazdu czy sposób płatności. Te właśnie aspekty podkreślać będzie kampania „Wszystko widzisz i jedziesz”.

Podczas półtora miesiąca zintensyfikowanych aktywności w całym mieście widoczne będą zespoły myTaxi, które wykorzystując QR kody zachęcać będą do pobrania i wypróbowania aplikacji. Dodatkowo w najważniejszych miejscach Warszawy ustawione zostaną standy z dostępem do internetu, za pomocą których przez 6 dni w tygodniu będzie można z pomocą ekspertów myTaxi ściągnąć aplikację i otrzymać wszystkie informacje o jej obsłudze. W tym czasie wzrok na ulicach przyciągać będą także taksówki z niespotykanym dotąd wyposażeniem – dziewięć w pełni obrandowanych w Google Maps aut zyska podświetlane kasetony na dachu, imitujące znak myTaxi.

Na przekór jesiennej pogodzie, myTaxi zaprosi także mieszkańców Warszawy do dobrej, weekendowej zabawy. Od 12 do 27 października w każdy weekend przed najmodniejszymi warszawskimi klubami będzie można spotkać hostessy myTaxi, wręczające vouchery upoważniające do bezpłatnego przejazdu o wartości 15 zł. Aby skorzystać z kuponu, należy pobrać aplikację myTaxi na swojego smartfona i przy jej użyciu zamówić taksówkę.(źródło:media2.pl)

11.10.2012

21 listopada podczas Międzynarodowych Targów RetailShow odbędzie się kolejna edycja Konkursu POS Stars.

Konkurs ma na celu wybór najlepszych displayów 2012 roku. Jest to najważniejsze wydarzenie, które jest dedykowane branży POS w drugiej połowie roku. Displaye można zgłaszać do 26 października.

W tym roku zgłoszenia będą oceniać: Piotr Łysak (Prezes Stowarzyszenia IAA), Jacek Maciejewski (Execuitve Creative Director Havas Engage), Grzegorz Osóbka (CEO Umberlla Marketing Group), Andrzej Pągowski (dyrektor kreatywny i właściciel firmy Kreacja Pro), Renata Zielińska i Wojciech Sieradzki (visual merchandiser manager, Merczendajzerzy.pl) oraz Andrzej Kownacki (Creative Director San Markos).

Zobacz poprzednie edycje http://www.oohmagazine.pl/posstars/poprzednie-edycje.html

10.10.2012

Kampania „Prasa działa” dobiegła końca, w którą zaangażowani byli eksperci, którzy w własnoręcznie przygotowanych reklamach podkreślali ZALETY prasy. Akcja ta została zainicjowana przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy i zrealizowana przy pomocy Izby Wydawców Prasy oraz Polskich Badań Czytelnictwa. W rysunkach podkreślano jakie są najmocniejsze strony prasy, dlaczego warto po nią sięgać.  Layouty wykonane przez specjalistów publikowane były w mediach branżowych: „Press”, „Brief”, „Media i Marketing Polska” i „ThinkTank”. W kampanii wzięli udział specjaliści z domów mediowych, ludzie kreatywni z agencji reklamowych, stratedzy, plannerzy. Wymienić tu można takie osobistości jak: Ewa Góralska (dyrektor zarządzająca PanMedia Western), Michał Nowosielski (w trakcie kampanii executive creative director Young & Rubicam, aktualnie dyrektor kreatywny BBDO), Dariusz Kubuj (Kubuj Strategia), Julia Izmałkowa (Izmałkowa Consulting), Stanisław Mencwel (managing director Corporate Profiles Consulting), Izabella Anuszewska (Research Unit Director, MillwardBrown SMG/KRC), Jakub Potrzebowski (prezes, CEO, Zenith Optimedia Group), Adam Wojdyło (prezes Polskich Badań Czytelnictwa), Irena Eris, Paweł Madler (koordynator ds. promocji PL.2012), Anna Lubowska ( MEC, Chairman CEE, Russia & CIS), Donata Wolińska (dyrektor marketingu Tchibo Polska i Kraje Bałtyckie). (zrodlo marketing-news)

 

 

7.10.2012

Opublikowano ranking piętnastu myślicieli, których idee i działalność mają największy wpływ na współczesną reklamę i marketing, który stworzony został przez serwis Business Insider.(MARKETING-NEWS.PL)

15. Luke Sullivan
Dziekan Wydziału Reklamy w Savannach College of Art and Design. Wieloletni dyrektor kreatywny agencji WestWayne i GSD&M. Autor opublikowanej w 1998 roku książki „Hey Whipple, Squeeze This. A Guide to Creating Great Ads” (pol. „Spoty, plakaty i slogany. Jak tworzyć lubiane reklamy”), lektury obowiązkowej każdego studenta szkoły reklamy.

14. Naomi Klein

Autorka książki „No Logo”, najskuteczniejszego ataku na branżę reklamową od lat 50. W ostatnich latach jej popularność zmalała, ale wiele z głoszonych przez nią idei podchwycił ruch Oburzonych.

13. Al Ries
Konsultant, autor koncepcji pozycjonowania – dzisiaj tak oczywistej i powszechnej, że łatwo zapomnieć, kto ją sformułował. Obecnie Ries prowadzi firmę konsultingową wspólnie z córką Laurą.

Czytaj więcej w wywiadzie z Alem i Laurą Ries, pt. „Nie wróżyliśmy sukcesu iPhone’owi”.

12. Cindy Gallop
Konsultantka, pisarka. Przez 16 lat szefowa agencji BBH. Autorka jednej z najbardziej komentowanych, choć najkrótszych (niewiele ponad 4 min) prezentacji w historii TEDx.

11. Kevin Roberts

Legendarny dyrektor generalny Saatchi & Saatchi oraz twórca koncepcji lovemarks.

10. Colin Camerer

Profesor Caltech, którego eksperyment z zastosowaniem obrazowania magnetyczno-rezonansowego (MRI) do badania decyzji zakupowych konsumentów dał początek neuromarketingowi.

9. Alex Bogusky
Współzałożyciel agencji Crispin Porter + Bogusky. Po sprzedaży założonej przez siebie agencji jeden z największych krytyków branży reklamowej. Obecnie szef fundacji promującej amerykańskie marki i crowdsourcing.

8. Bob Greenberg
Dyrektor zarządzający założonego w 1977 roku domu produkcyjnego R/GA. Przez pierwsze lata działalności firma specjalizowała się w efektach specjalnych – w latach 90. przekształcona w agencję marketingu interaktywnego. Autor koncepcji Nike+FuelBand.

7. Seth Godin

Bloger, autor koncepcji „marketingu za przyzwoleniem” (ang. permission marketing), według której zapraszanie konsumenta do dobrowolnej interakcji jest znacznie skuteczniejsze od bombardowania go niechcianymi komunikatami reklamowymi.

6. W. Chan Kim i Renée Mauborgne
Profesorowie INSEAD Business School, twórcy Blue Ocean Strategy zakładającej, że firmy mogą uzyskać większe zyski, szukając nowych kategorii produktowych, w których nie ma konkurencji („blue ocean”), zamiast rywalizować w konkurencyjnych istniejących kategoriach („red ocean”).

5. Paul Adams
Global head of brand design Facebooka, wieloletni pracownik Google, który opuścił firmę w atmosferze skandalu po tym jak w 2011 roku kierownictwo zakazało publikacji jego książki  „Grouped”.

4. Michael Porter
Amerykański ekonomista, profesor, kierownik Instytutu Strategii i Konkurencji w Harvard Business School, światowej sławy ekspert w dziedzinie strategii organizacji i konkurencji.

3. Martin Sorrell
Założyciel i szef WPP, największego holdingu marketingowego na świecie. Najczęściej cytowany ekspert marketingowy w brytyjskich mediach.

2. Malcolm Gladwell
Publicysta, autor bestselleru „Tipping point”, opisującego zasady błyskawicznego rozprzestrzeniania się idei – w tym przekazów marketingowych – między ludźmi.

1. Kalle Lasn
Założyciel antyreklamowego kanadyjskiego magazynu politycznego „Adbusters”, chętnie czytanego w amerykańskich agencjach reklamowych. Ojciec duchowy Ruchu Oburzonych.

7.10.2012

czy wiecie, że przycisk Lubię to! jest jednym z głównych, jeśli nie najważniejszym filarem Facebooka. Jednak, jak donosi serwis businessinsider.com, może on być niezgodny z amerykańskim prawem.
Przepisy obowiązujące w USA mówią jasno, że strony internetowe nie mogą gromadzić żadnych informacji o użytkownikach poniżej 13. roku życia bez zgody ich rodziców lub opiekunów. Ustawa ma na celu ochronę prywatności najmłodszych. Tymczasem Facebook poprzez umieszczony na 9 milionach amerykańskich stron przycisk Lubię to! może dokładnie określić zainteresowania swoich użytkowników – również dzieci

6.10.2012

Wybrano najlepsze polskie marki!

Ranking Best Global Brands 2012 został opracowany na podstawie analizy wartości rynkowej i wyników finansowych firm. Istotną rolę odgrywała także sympatia konsumentów oraz wpływ atrakcyjności marki na osiąganie przez nią zysków.

5.10.2012

Marki stawiają na „gotujących bohaterów”…

1 października pod hasłem „100% naturalnego smaku” wystartowała wizerunkowo-informacyjna kampania telewizyjna Frosty, jest ona  kontynuacją wcześniejszych działań reklamowych Frosty, poświęconych daniom gotowym i mieszankom warzywnym. Fabuła opiera się na rozmowie Piotra z Frosty z małym chłopcem. Reklamę zobaczymy w TVP1, TVP2, TVN, kanałach tematycznych: TVN Style, TVN24, TVN7, Polsat 2, Polsat Cafe, TLC, 4fun.tv, TV Puls oraz stacjach reprezentowanych przez AtMedia. Cel kampanii do budzenie świadomości wśród klientów, że firma w swoich produktach nie stosuje wzmacniaczy smaku, barwników i aromatów.

Natomiast Tesco wyrusza z kolejną akcją promocyjną, którą prowadzi Robert Makłowicz. W sieci sklepów Tesco pojawiły się produkty sygnowane przez Roberta Makłowicza. Kucharz już nie tylko gotuje, ale także poleca określone produkty oferowane przez Tesco, dlatego akcja odbywać się będzie pod hasłem: „Łowca Smaku powraca”. W pierwszej fazie kampanii działania obejmują gazetki promocyjne i oznaczenia POS w sklepach. Kolejny etap to reklama zewnętrzna, telewizyjna i internetowa.

Wcześniej Kucharz występował w akcji reklamowej, w której to jego towarzyszami byli bohaterowie Tesco: Krysia i Henio. Wśród produktów promowanych przez Roberta Makłowicza znajdują się m.in. wędzony łosoś, kaczka, mąka, cukier lubelski i pięć różnych odmian ziemniaków.

4.10.2012.

Serce i Rozum w szpiegowskiej odsłonie ruszyło do akcji z początkiem października. Tym razem muszą znaleźć pierwszy element, by wywołać zniżkę łańcuchową. Całość dotyczy oferty Open. Kreacje z udziałem znanych bohaterów ukażą się w telewizji i w miejscach sprzedaży.


Spot zobaczyć też można w TVP, TVN, Polsat, na stacji AT Media. W miejscach sprzedaży pojawią się ulotki i plakaty informujące o promocji. Nową kreację stworzyli: Paweł Merecz (dyrektor kreatywny agencji Publicis), Anna Nowicka (art director) i Adam Niezgoda (copywriter). Reżyseria spotu: Kamil Polak, Wojciech Wawszczyk.
3.10.2012

Rozpoczęła się kampania Jeżyków, która  ma na celu promocyjne wsparcie działań sprzedażowych zaplanowanych dla marki Jeżyki na tegoroczną jesień. Spoty reklamowe będą emitowane w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych: TVP, TVP Info, Polsat, TVN oraz w kanałach tematycznych (Polsat Paczka, TVN Pakiet Kobiecy).

Przekazy reklamowe mają podkreślać: różnorodność składników oraz oryginalność „najeżonego” kształtu ciastka. Reklama eksponuje także produkty marki wprowadzone do sprzedaży w ostatnim czasie: ciastka Jeżyki Dark, dostępne w dwóch smakach: Jeżyki Dark Cocoa oraz Jeżyki Dark Cherry.

W czasie trwania kampanii telewizyjnej będą realizowane także inne działania wizerunkowe i handlowe. Stacja TVN Turbo wyemituje program o produkcji ciastek w ramach cyklu „Polak potrafi”, a w sklepach pojawią się ekspozycje produktowe oraz gazetki promocyjne.  Akcja nawiązuje do działań prowadzonych na wiosnę tego roku w ramach kampanii „Poznaj przyjemność totalną”. Za realizację odpowiada agencja 4Frame.

2.10.2012

House na ekranie – po raz pierwszy!

W październiku po raz pierwszy na duży ekran wchodzi House – odzieżowa marka. Kampania prowadzona jest w wybranych kinach sieci Cinema City i Helios,  obejmuje ona emisję minutowego spotu przed 10 wybranymi filmami i dotyczy najnowszej  jesienno-zimową kolekcji.  Za koordynację działań w kinach odpowiada New Age Media.

1.10.2012

Podczas kongresu Internet Beta 2012 – firma Brand24 zaprezentowała teledysk, w którym w humorystycznym stylu podpowia, jak „robić start-upy”. Teledysk, opublikowany na YouTube dzień później, do końca miesiąca został obejrzany niemal 200 tys. razy. Napisały o nim również ogólnopolskie media.Teledysk jest sygnowany nazwą Bitsy Boys. Fanpage liczy już ponad 2 tys. lików.Wirusowy spot został zauważony w weekendowych wydaniach m.in. przez O2, Interię i Gazetę.pl, wzmacniając efekt PR uzyskany samą publikacją wideo.W wideo występują także znani polscy blogerzy: Maciej Budzich (Mediafun), Tomasz Tomczyk (Kominek) i Paweł Tkaczyk. Pierwszy i ostatni z nich również mieli swoje prelekcje podczas kongresu Internet Beta 2012 w Rzeszowie.A co Wy o nim sądzicie?

30.09.2012

Firma Edelman Digital Polska opublikowała miesięczny raport popularności materiałów wideo w serwisie YouTube. Okazuje się na prowadzenie wysunęły się filmy reklamowe lub muzyka. W badaniach nie wzięto pod uwagę filmów nie stworzonych przez właścicieli kanałów. Ponadto skupiono się jedynie na polskiej części serwisu YouTube, nie powinien więc dziwić brak w zestawieniu utworów muzycznych znanych zagranicznych wykonawców i zwiastunów głośnych filmów.

Najpopularniejszy filmik w sierpniu nosi tytuł „Marynatomat Knorr, udostępnił go na swoim kanale (najpopularniejszym wśród kanałów firmowych) znany producent przypraw. Ponad 700 tysięcy wyświetleń (na dzień 31 sierpnia). Filmy trwały 25 sek. zachęcały do grillowania i uczestnictwa w konkursie.

Drugim najpopularniejszym filmem okazała się czołówka programu dla dzieci „Pan Tik-Tak„. Sugeruje to, że internetu coraz częściej używają najmłodsi, oczywiście za pośrednictwem rodziców (najczęściej odtwarzali go użytkownicy w wieku 25-34 lat i 35-44 lat.) Wzrost oglądalności filmu jest związany z opublikowaną w czerwcu recenzją programu „Pan Tik-Tak” autorstwa Niekrytego Krytyka, jednego z bardziej popularnych YouTube’owych blogerów.

Na trzecim miejscu w rankingu znalazł się filmik niosący jakąś wartość merytoryczną i artystycznąpierwsze autorskie nagranie młodego rapera Z.B.U.K.U. Piosenka „Witam Cię w Polsce” przyciągnęła około 680 tysięcy fanów tego rodzaju muzyki, niewiele mniej odsłon miał utwór „Tego nie da się naprawić”, wykonany wspólnie z raperem o pseudonimie Chada.

Z pierwszej dziesiątki warto wyróżnić pozycję piątąprzemyślenia Niekrytego Krytyka na temat bezpieczeństwa dzieci – jedyny materiał o tak dużej liczbie odsłon nie stworzony przez dużą firmę czy studio nagraniowe.

Wśród materiałów medialnych największą popularnością cieszyły się… skecze kabaretowe, takich grup jak Paranienormalni, Nowaki i Łowcy.B. Wysoką oglądalność miały zwiastuny filmów, o czym najlepiej świadczy zapowiedź „Jesteś bogiem”, która osiągnęła pierwsze miejsce przy prawie 380 tysiącach wyświetleń (w sierpniu).

Wśród kanałów, najwięcej, bo ponad 7,5 miliona wyświetleń, uzyskał w sierpniu kanał ProstoTV, wytwórni nagrywającej rap.Kanały serwisów informacyjnych: TVN.pl, iTVP, zajęły odpowiednio ósme i jedenaste miejsce w sierpniowym zestawieniu. Prawie 22-procentowy wzrost popularności kanału TVP jest fenomenem w zestawieniu. (źródło:http://technowinki.onet.pl)

29.09.2012

My space szykuje się do powrotu! W ubiegłym roku portal ponownie zmienił właściciela, tym razem na spółkę założoną przez Justina Timberlake’a oraz Specific Media Group, która zapłaciła zaledwie kilka procent kwoty, jaką jeszcze kilka lat temu wyłożył Murdoch, wykładając na portal około 30 milionów. Właściciele mają konkretną wizję i kierunek rozwoju, stawiają na zdjęcia, filmy w jak najlepszej jakości. Zobaczymy co z tego będzie…

28.09.2012

Wyniki badania Top Marka 2012 zostały opublikowane. Wizerunkowych liderów dwunastu branż oraz Markę Marek wyłoniono w piątej edycji badania Top Marka, dotyczącego popularności i oceny marek w prasie. Wyniki ogłosili 28 września realizatorzy projektu: miesięcznik „Press” i agencja informacyjna Press-Service Monitoring Mediów. Objęto analizą 280 tysięcy publikacji prasowych, dotyczących branż: motoryzacyjnej, energetycznej, bankowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, telefonów GSM, kosmetycznej, artykułów spożywczych, sieci handlowych, producentów IT, telewizyjnej i radiowej. Ukazały się one w ciągu 12 miesięcy, zaczynając od lipca 2011.

Na topie była branża motoryzacyjna. Na temat pierwszej piątki w tym sektorze opublikowano łącznie blisko 70 tys. Informacji, najwięcej o Volkswagen. Wśród brandów telewizyjnych na pierwszym miejscu znalazła się telewizja TVN, następnie POLSAT I TVP2 .

W branży energetycznej niezmiennym liderem od trzech lat w badaniu Top Marka jest PGE. Marka uzyskała rekordową sumę punktów za liczbę publikacji oraz więcej punktów w rankingu ogółem niż którykolwiek z brandów w pięcioletniej historii badania.W bankowości, liderem ponownie został PKO Bank Polski, następnie Bank Zachodni WBK, Bank Pekao SA, Millennium oraz Deutsche Bank.Pierwsze lokaty, w porównaniu z czwartą edycją badania, zachowały również marki: Tesco (sieci handlowe), RMF (radio), Plus (telekomunikacja), iPhone (telefony GSM) oraz PZU (ubezpieczenia).

Wśród producentów IT na prowadzenie wysunął się Asus, który w ubiegłym roku znalazł się poza pierwszą piątką. W branży kosmetycznej zwyciężył L’Oreal, przed markami: Nivea oraz Avon. Najbardziej radykalną zmianę odnotowano w branży artykułów spożywczych, gdzie na pierwszym miejscu pojawił się Red Bull.

W tegorocznej edycji badania Top Marka przedstawiono po pięć najbardziej wartościowych brandów z 12 branż – łącznie 60 marek. Przeanalizowane publikacje zostały wyselekcjonowane na podstawie monitoringu ponad tysiąca tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej. Pod uwagę wzięto ogólnopolskie dzienniki i tygodniki opinii, tytuły ekonomiczne, specjalistyczne (branżowe), magazyny lifestyle’owe oraz tabloidy. (źródło: marketing-news.pl)

27.09.2012

Opakowanie po zupce Knorr za pojemnik na kanapki! Od 1 października do 15 listopada potrwa kampania promująca Gorący Kubek Knorr. Akcja będzie wspierana materiałami POS, narzędziami outdoorowymi, działaniami PR w prasie oraz Internecie.

8 października ruszy kampania telewizyjna. Działania promują akcję, w której każdy konsument może otrzymać pudełko na kanapki w zamian za pięć dowolnych opakowań Gorącego Kubka Knorr. Paragon świadczący o zakupie produktów można wymienić na pudełko w salonie prasowym Kolportera.(źródło: marketing-news.pl)

 

26.09.2012

Rusza kampania frytek McCain w 10 największych polskich miastach! Kampania ma na celu budowanie świadomości marki. Poprzez hasło „W naturze znajdujemy natchnienie do tworzenia wyjątkowych frytek” akcja podkreśla naturalne pochodzenie produktów McCain. Kampania organizowana jest we współpracy z Zenith Optimedia, o wspierające działania PR zadba agencja Fleishman-Hillard.

25.09.2012

Kampania Bezrobotny roku!. Włoski dom mody Benetton rozpoczął kampanię reklamową zatytułowaną „Bezrobotny Roku” („Unemployee of the Year”), która ma prowokować do dyskusji o losie bezrobotnej młodzieży.Głównym elementem kampanii stworzonej przez agencje Fabrica i 72andSunny jest konkurs na 100 najlepszych projektów animacji społecznej. Udział w konkursie mogą wziąć wyłącznie bezrobotne osoby w wieku od 18 do 30 lat, a tematyka projektów jest dowolna. Mogą być związane z bezrobociem i poszukiwaniem pracy, lecz nie muszą. Każdy ze 100 zwycięzców otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. euro. Konkurs będzie reklamowany w prasie i telewizji w 35 krajach. (ATS)

24.09.2012

Ile prawdy jest w reklamie? Jak narazić się reklamodawcom? Kwestie te sprawdził pewien poznaniak testując produkty wychwalane w reklamach.

VIZIR

AMBI PUR

AXE

INNE KONFRONTACJE ZNAJDZIECIE TUTAJ.

21.09.2012

KODY QR coraz bardziej popularne! W ciągu ostatniego roku popularność kodów QR na pięciu największych rynkach europejskich podwoiła się – wynika z danych przedstawionych przez comScore. W ciągu ostatniego roku liczba użytkowników kodów QR we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii wyniosła 17,4 mln, czyli 14,1% wszystkich użytkowników smartfonów w tych krajach. Oznacza to wzrost w porównaniu z danymi sprzed roku o 96%. Najwięcej ich użytkowników jest w Niemczech, jednak największy wzrost odnotowała Hiszpania.

Ciekawie przedstawiają się dane dotyczące tego, w jakich celach konsumenci korzystają z kodów QR.

Kraje EU5 Francja Niemcy Włochy Hiszpania Wielka Brytania
Informacje o produkcie 71,7% 65,4% 77,9% 69,2% 71,1% 70,1%
Informacje o wydarzeniach 31,8% 32,7% 28,9% 36,4% 36,5% 27,0%
Informacje inne 12,1% 9,5% 10,0% 18,6% 13,4% 10,8%
Kupony, oferty 19,4% 20,3% 19,6% 17,6% 22,2% 17,0%
Pobieranie aplikacji 13,4% 17,5% 11,4% 14,8% 13,7% 11,2%

Wyniki badań dotyczą stanu na koniec lipca 2012 roku. (żródło tech.wp.pl)

20.09.2012

W świecie reklamy pojawiło się nowe, ciekawe narzędzie – MultiMan, inaczej realistyczny multimedialny manekin, który jest przeznaczony do symulacji ludzkich głosów.Posiada trójwymiarową, animowaną twarz,  wbudowana w postać pełnowymiarowego manekina która mówi, naśladując przy tym mimikę ludzkiej twarzy. Wydaje się jak żywy człowiek. Manekin jest wyposażony w układ odtwarzania obrazu i dźwięku wraz z miniaturowym wzmacniaczem i głośnikiem, a specjalne tworzywo zostało uformowane w przestrzenny ekran stanowiący jego twarz.
Projekt opracowała firma AdVenture Multimedialne Muzea z Katowic, która prowadzi obecnie działania mające na celu wykorzystanie potencjału produktu w branży reklamowej.
Multimedialne manekiny wykorzystywane były dotąd jedynie w muzeach. Można je napotkać m.in. w Kopalni Soli w Bochni.

19.09.2012

Konkurs na hasło FRUGO – ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs online, w którym internauci mieli tworzyć hasła oddające charakter napojów Frugo, trwał od 27 czerwca do 11 lipca. Celem akcji było określenie charakterów trzech smaków napoju, co było kolejnym krokiem po reklamie outdoorowej z kreacjami „ Szacun dla czarnego”, „Poczuj Zieleń”, „Chętna Pomarańcza”.

Wymyślane hasła dotyczyły Frugo czerwonego, żółtego i białego. Inspiracją dla nich miało być 12 motywów graficznych z różnie wystylizowanymi butelkami tych właśnie napojów. Przedstawiono je, wraz z całą aplikacją konkursową, na fan page’u marki na Facebooku. Do wygrania był bon o wartości 696,69 zł. Nagrodami były też koszulki i plakaty ze stworzonym hasłem i zapas napojów.
Zwycięskie hasło typowali facebookowi fani marki. Podsumowanie kampanii przedstawia poniższy film ( 2 tygodnie przyniosły 17 960 nowych fanów, 4916 projektów na które oddano 66 807 głosów)!

Zwycięskie hasło „VIB – Very Important Bottle”, opisujące żółte Frugo, zostało umieszczone na billboardzie w Warszawie.

19.09.2012

Sieć restauracji Sphinx rusza na podbój rynku usług gastronomicznych. Pragnie promować zestawy dań z napojami i zachęcać do smacznej, tradycyjnej kuchni.  Reklama zostanie wyemitowana w ok. 40 kanałach (TVN i stacje tematyczne TVN, Ale Kino, Canal+, Canal+Sport, Orange Sport, MTV Polska, BBC Entertainment, Kuchnia.tv). Kampania w TV potrwa do 10.10.12. Jest ona wsparta dodatkowo przez plakaty, roll-up, podkładki, facebooka, stronę internetową, działania PR.

18.09.2012

Danone wystartował z nową reklamą promującą ACTIVIE – jogurt. Prosty, banalny przekaz, ale wszystko jest na swoim miejscu.

17.09.2012

Meble Vox promują nową kolekcję „4 You by Vox”. Przygotowano na cele kampanii spot, który będzie dostępny w TV.

Kampania obejmuje też reklamę zewnętrzną i internetową (Onet.pl, Deccoria.pl, Domosfera.pl, Czterykaty.pl, Ladnydom.pl), e-commerce, social media oraz TVNplayer.pl (branding w pakiecie seriali dla kobiet: „Julia”, „Prawo Agaty”, „Kuchenne rewolucje”, „Na Wspólnej”, „Brzydula”, „Usta usta”, „Reguły gry”, „Perfekcyjna pani domu”, „Pan i pani House”). Akcja promocyjna trwać będzie również na antenie Trójki, Chilli Zet, Classic FM, Eski, Eski Rock, Wawa, TOK FM, Złotych Przebojów, Roxy FM i Plus Radia.

16.09.2012

Kilka niewykorzystanych SZANS W IT, o których można mówić co by było gdyby….$$$$$$$$

1.      Microsoft mogło nie uratować Apple – Pod koniec lat 90. akcje Apple były warte zaledwie pięć dolarów sztuka, sprzedaż Maców szła marnie, a firma rozpaczliwie potrzebowała pieniędzy. Na ratunek ”Jabłku” pospieszył znajdujący się u szczytu władzy w komputerowym świecie Microsoft, który wyłożył 150 milionów dolarów w gotówce. Umowę ze strony Apple negocjował wtedy doradca firmy, Steve Jobs.

2.      OpenText nie zostało kolejnym Googlem – W połowie lat 90. największą wyszukiwarką było OpenText (miało zaindeksowane pięć milionów dokumentów krążących po sieci). Po przejęciu przez Yahoo firma porzuciła rozwój wyszukiwarki, uznając, że nie ma to żadnych perspektyw. Rok po tej decyzji powstało Google.

3.      Xerox nie zdominował rynku komputerów osobistych – Opracowany w Xerox PARC komputer Alto miał jako pierwszy graficzny interfejs oparty o ”okienka”, edytor tekstu WYSIWYG i używał myszki. Firma nie wiedziała co z tym produktem zrobić, ostatecznie rozdano je studentom, potem na wejście na rynek komputerów osobistych było już za późno.

4.      Yahoo mogło mieć Facebooka – W 2006 roku News Corp. kupiło MySpace za 580 milionów dolarów. Serwis ten miał wtedy 100 milionów użytkowników. Facebook zaledwie 8 milionów, ale potencjał dostrzegło w nim Yahoo, które zaoferowało Zuckerbergowi miliard dolarów za jego projekt. Obie strony już uścisnęły sobie ręce, ale chwilowe kłopoty finansowe internetowego giganta sprawiły, że nagle postanowił on obniżyć swoją ofertę o 1/5. Zuckerberg odmówił.:)

5.      Digital Research mogło być Microsoftem – Kiedy IBM szukało firm mogących stworzyć oprogramowanie dla PC, sam Bill Gates polecił im firmę Digital Research. Jednak jej szef Gary Kildall nie miał czasu na spotkanie z IBM, akurat łapał samolot, aby zdążyć na konferencję z innym klientem. Negocjacje prowadziła jego żona, Dorothy Kildall, która odrzuciła propozycję giganta.;)

6. Ronald Wayne mógł być miliarderem
Zakładał ze Stevem Jobsem i Stevem Wozniakiem Apple Computer. Patrząc jednak na styl zarządzania nieodpowiedzialnych młodzieńców, bał się, że popadnie przez nich w długi. Dlatego też szybko odsprzedał swoje udziały w firmie za 800 dolarów

źródło: http://tech.wp.pl

15.09.2012

Zainteresował mnie artykuł na tech.wp.pl, dotyczący 13 rzeczy, których możemy nie wiedzieć na temat Apple. Chcecie wiedzieć o jakie chodzi? Bardzo proszę.

 1. W pierwszym logo Apple był Izaak Newton.
 2. Żeby zebrać fundusze na kupno części i budowę pierwszego w historii komputera Apple, Steve Jobs sprzedał swojego vana Volkswagena, a Steve Wozniak kalkulator Hewlett-Packard 65 (kalkulator kosztował niemal tyle, co teraz średniej klasy laptop. Woz dostał za niego 500 dolarów).
 3. Macintosh nie miał się nazywać „Macintosh”. Była to tylko nazwa robocza stworzona przez jednego z pracowników Apple, Jobs chciał ją zmienić ją na ”Bicycle”. Nazwa jednak nie tylko pozostała, ale stała się rynkową.
 4. W pierwszym iPodzie była ukryta niespodzianka, ”Pong”, w którego można było grać podczas słuchania muzyki, uruchamiany odpowiednią sekwencją przycisków.
 5. Apple stworzyło pierwszy kolorowy cyfrowy aparat fotograficzny w roku 1994. Apple QuickTake 100 kosztował 749 dolarów, czyli odpowiednik dzisiejszego tysiąca. Nie miał wyświetlacza, miał za to mniej niż jeden megapikseli i pozwalał na zrobienie na raz ośmiu zdjęć w rozdzielczości 640×480.
 6. Ronald Wayne, jeden z trzech założycieli Apple, nie wierząc w sukces firmy, odsprzedał dwóm Steve’om swoje udziały za 800 dolarów. To jedna z najgorszych transakcji w historii świata.
 7. Wbrew pogłoskom Apple nie zostało założone w garażu. Powstało w sypialni mieszczącej się pod adresem 11161 Crist Drive w Los Altos.
 8. Pierwsze 50 000 komputerów Apple IIGS z roku 1986 miało na obudowie podpis Steve’a Wozniaka i było znanych jako ”Woz Limited Edition”.
 9. Maki miały różne dziwne nazwy kodowe. Wśród nich były takie jak Gonzo, Jedi, Malibu.
 10. W pierwszych Macintoshach w środku znajdowały się wygrawerowane nazwiska osób tworzących ten sprzęt – czyli zapoczątkowali jakiś trend.
 11. Podczas prezentacji pierwszego iPhone’a, Steve Jobs zadzwonił do Starbucksa, żeby zamówić 4 000 kaw latte. Już po premierze telefonu, sprezentował każdemu pracownikowi Apple’a po jednym iPhone’ie.
 12. Biologiczną siostrą Steve’a Jobsa jest Mona Simpson, amerykańska pisarka, wykładająca na kilku uniwersytetach, laureatka wielu nagród i autorka pięciu powieści. Steve nie poznał jej aż do roku 1982, kiedy to skończyła 25 lat.
 13. Jobs znany był ze swojego konserwatyzmu w kwestiach ubioru. Zawsze miał na sobie czarny golf, Levisy 501 i buty New Balance model 992. Podobną ścieżką podąża główny projektant Apple Jonathan Ive, który na każdej premierze od roku 2000 pojawia się w tej samej koszulce.

15.09.2012

Zachęcam do przypomnienia sobie jakie firmy są właścicielem jakich marek, oczywiście to wszystko w infografikowym skrócie.

14.09.2012

Znacie portal dla aktywnych i przedsiębiorczych goldenline.pl? Jeśli nie to warto go poznać. Właśnie ilość jego użytkowników przekroczyła milion! GoldenLine działa na polskim rynku od 2005 roku, zatrudniając około stu pracowników i pomagając znaleźć pracę innym. Według badania Megapanel PBI/Gemius z czerwca 2012 roku serwis odwiedza prawie 2 miliony użytkowników miesięcznie.

13.09.2012

Rozpoczęła się kampania reklamowa Praktikera, który obchodzi 15 lat. Dwuetapowe działania promocyjne, trwające od 12 września do 2 października i od 3 do 24 października, dotyczyć będą różnych akcesoriów i urządzeń z oferty firmy. Praktiker dla Klientów przygotował promocje na ponad 100 produktów. Kampania obejmuje outdoor (billboardy produktowe i wizerunkowe), Internet (kanał YouTube, Facebook, blog Maćka Gajwera, strona internetowa www.praktiker.pl), działania BTL w marketach (materiały POSM) oraz promocję w gazetkach urodzinowych.

 

12.09.2012

Na początku września ruszyła kampania reklamowa z okazji 90. urodzin Złotego Misia Haribo, znanego z opakowań żelków w kształcie misiów. Zorganizowano także konkurs dla konsumentów: w okresie od 1 września do 31 października należy kupić promocyjne opakowania Złotych Misiów o łącznej wartości minimum 10 zł, a następnie złożyć życzenia urodzinowe Misiowi Haribo przez stronę internetową lub SMS.Można wygrać trzy sztabki złota.

 

11.09.2012

Temat: PIZZA HUT i posiłki za 9,90 zł.

Widzieliście już nową kampanię reklamową PIZZY HUT? Tym razem oferta jest skierowana do każdego, smaczne dania w okazyjnej cenie 9,90 za każde. Widać każdy odczuwa kryzys:). Kampania ma na celu „przyciągnięcie” Klientów na co dzień do punktów, a nie tylko od święta. Ma to wyraz także w specjalnie przygotowanym menu. Przygotowaniem spotu zajęła się agencja RED8 Advertising.Będzie emitowany m.in. w telewizjach TVN i Polsat, oraz w kanałach tematycznych (Discovery Package, At Media Max Young i At Media Adult). Zajęła się ona również designem materiałów POS itp.

 

10.09.2012

Ruszyła kampania Makroregionu Polski Wschodniej, której kluczowym pytaniem jest: „Dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej?. Głównymi bohaterami jest dziecko, teść i psychoterapeuta. Akcja ma zachęcać polskich i zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w tej części kraju. Kampania rozpoczyna się w Polsce 10.09, na świecie (Unia Europejska, Rosja, USA, Chiny, Korea, Indie) 17.09, potrwa pół roku. Adresatami działań są przede wszystkim szefowie koncernów międzynarodowych, liderzy opinii i międzynarodowe firmy konsultingowe obsługujące inwestorów zagranicznych. Kreacja filmów: agencja Demo Effective Launching. Produkcja: studio TPS. Zdjęcia i reżyseria: Mariusz Palej. Scenografia: Elwira Pluta. Spot został opracowany przez Demo Effective Launching. Produkcją zajęło się studio TPS w składzie operatorsko-reżyserskim: Tomasz Matuszczak i Jakub Kijowski.
Kampania zakłada także promocję bezpośrednią, przygotowanie publikacji i materiałów promocyjnych. Jak dla mnie ma bardziej negatywny wydźwięk niż zachęcający…


źródło: „Marketing przy kawie”

 

10.09.2012

Temat: T-mobile z ukrytą kamerą na stacji benzynowej.

T-mobile rusza z swoją nową kampanią promocyjną 2x więcej na konto. Tym razem UKRYTA KAMERA jest na stacji benzynowej.Kampania prowadzona jest w telewizji, Internecie oraz poprzez materiały BTL w punktach sprzedaży. Kreacja: agencja G7; planowanie i zakup mediów: dom mediowy Starcom. Mnie nie powala.

 

5.09.2012

TEMAT: Nie pamiętamy w co klikamy!
Tylko 18% użytkowników Facebooka jest w stanie wskazać ostatnią polubioną przez siebie markę. 52% nie potrafi przywołać takiej informacji z pamięci, a jedna trzecia w ogóle nie ma w zwyczaju klikać ‘Lubię to!’ na profilach produktów czy usług – wynika z badania „Marki w serwisach społecznościowych”, zrealizowanego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR).


Facebook to doskonałe jakby się wydawało nowoczesne medium do „budowania relacji”. Niestety większość firmy już na starcie nie potrafi w odpowiedni sposób przygotować informacji podstawowych o marce, zasypuje użytkownika faktami dostępnymi na stronie www lub korzysta z facebooka jako koniecznego, a nawet jedynego narzędzia sprzedaży (liczne reklamy, promocje).  W rzeczywistości jednak gdyby użytkownik (mówię też jako faktyczny użytkownik) chciał zapoznać się z promocjami (każdego dnia) kieruje się na stronę www, która do tego służy lub otrzymuje wiadomość e-mail (newsletter) z informacja o takiej okoliczności. Nie chce być bombardowany tym samym na każdym kroku, chce poznać ciekawe informacje na temat firmy (co się w niej dzieje, jakie ma perspektywy, newsy o produktach, ich zastosowanie, popularność itd.). Pragnie POROZMAWIAĆ,  wypowiedzieć się na  poruszane tematy. Facebbok to doskonałe narzędzie do zbierania opinii najbardziej zaufanych Klientów. Fakt złego wykorzystania facebooka powoduje, że użytkownicy nie są zainteresowani klikaniem dla samego klikania lub klikają, ale szybko zapominają o marce bo na profilu nic się nie dzieje lub są nieustannie atakowani nowymi informacjami typu „kup już dziś”!.
Wyniki badania pokazują wyraźnie, że sama liczba fanów na profilu nie zawsze jest dobrym miernikiem jakości działań marketingowych. Równie ważne jest to, kim są ci fani oraz czy udało się ich emocjonalnie zaangażować.

3.09.2012

Temat: Paluszki Felix?

Marka do tej pory kojarzona nam jako producent orzeszków wystartowała w dniu dzisiejszym z kampanią paluszków dla „młodych” i „muzycznych” – to wyróżniki marki. Rynek paluszków jest przesycony produktami przede wszystkim dwóch firm: Lajkonika i Beskidzkich, a wart jest ok. 300 mln. rocznie. 4 mln konsumentów to ludzi w wieku od 19-24 lat i to właśnie do nich „przemawia” Felix, tworząc wizerunek stricte opozycyjny do tradycyjnego Lajkonika. Stworzona na cele kampanii strona www.ostatniwygrywa.pl zachęca do zarejestrowania kodu z opakowania paluszków i muzycznej zabawy. Do młodych Klientów ma przemawiać „luzacki język”, ciekawy design, połączenie zabawy z muzyką, możliwość decydowania o strategii gry w czasie rzeczywistym, możliwość obsługiwania strony na mobile.

Strategia komunikacji, kreacja oraz obsługa kampanii – agencja Los Mejores. Planowanie i zakup mediów – dom mediowy Starcom. Serwis internetowy został zrealizowany we współpracy z agencją interaktywną Infini.to.( źródło:http://www.marketing-news.pl).

30.08.2012

Temat: Nadchodzi Internetowa rewolucja

W przyszłym roku Polska wkroczy w nową erę internetu mobilnego. Wszystko dzięki inwestycjom i ogłoszonemu niedawno przetargowi na 1800 MHz. Jak przekonują kluczowe osoby w branży, rozpoczynająca się przebudowa sieci komórkowych, powiększenie zasięgu usług transmisji danych, wdrożenie LTE otworzy nową epokę komunikacji mobilnej. Sony Ericsson podpisał umowę ze spółkami z grupy Z.Solorza (Polkomtel, Aero2). Dostarczy infrastrukturę, w tym LTE. Operatorzy mają sprostać coraz większej ilości pobieranych danych przez użytkowników mobilnych urządzeń.

Wszystko to dzięki nowoczesnej technologi LTE. Stąd ogłoszono przetarg na pasmo 1800MHz. Obecnie na rynku sytuacja w zakresie tej częstotliwości (i tym samym możliwość oferowania szybszego łącza) wygląda następująco: Grupa kapitałowa Solorz -40%, PTC, CENTERTEL – po 13%, P4 nie ma nic! Stąd Orange i Play już deklarują wystartowanie w przetargu. W przetargu jest do rozdysponowania 5 paczek po 5 MHz, którymi można dysponować do 31.12.2027. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na koniec listopada.

29.08.2012

Temat: Nowa reklama Neostrady

Nowa reklama Neostrady z głównymi bohaterami „Sercem i Rozumem” trafiła do sieci. Tym razem znani bohaterzy dopingują nową promocję Orange i zachęcają do polubienia ich na facebook.

28.08.2012

Temat: Historia Internetu

Polski Internet liczy już ponad 21 lat. W 1993 roku powstał pierwszy polski serwer WWW, a w 1995 roku pierwszy polski portal internetowy – Wirtualna Polska. Od 1996 roku TP S.A. uruchomiła „wdzwaniany” dostęp do internetu. W kolejnych latach sieć w Polsce rozrastała się i coraz więcej gospodarstw domowych posiadało już stały dostęp do internetu. Sieć nie była doskonała, działała wolno a komputery oferowały niewielką moc obliczeniową. W ostatnich dziesięciu latach, postęp technologiczny był tak duży, że wywrócił wirtualny świat do góry nogami. (żródło: www.tech.wp.pl).

 

27.08.2012

Temat: Internet wczoraj i dziś

Dzisiaj natrafiłam na stronie gazeta.pl ciekawy artykuł dotyczący wizji Internetu w przyszłości. Wizja jest z 1969 roku i przedstawia sposób dokonywania zakupów w przyszłości. Pani domu przegląda na dużym ekranie propozycje odzieży i wybrane pozycje akceptuje przyciskiem. Ma też monitory do kontroli tego co się dzieje w domu.

Z drugiej strony przedstawiam wam filmik „A day made of glass”, w którym to przedstawiona została technologia przyszłości i jej wykorzystanie. Co ważne większość tych „gadżetów” już istnieje lub jest testowanych. Imponujące.

23.08.2012

Temat: Polsce programiści są zaliczani do jednych z najlepszych twórców gier na smartfony i tablety:

Polacy do trzecia siła na świecie w tworzeniu gier na Windows Phone (już ok. 4000 aplikacji). Dobrze sobie radzą także na innych platformach: Androidzie, urządzeniach Apple: Iphonie i Ipadzie. Najlepszą opinią cieszą się twórcy gier na smartfony, których to gry mają na koncie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt użytkowników. Rekordową – 25mln pobrań odnotowała gra „jelly defense”, podobny sukces odnotowała polska firma mToy tworząca proste układanki. Speedx 3D zanotowała natomiast 14mln pobrań, gra w tę grę dziennie, aż 300 tys. osób na świecie. Rynek gier mobilnych jest bardzo dynamicznym sektorem. Jak potwierdzają dane z 2010 roku, liczba osób korzystająca z gier na smartfony przekroczyła liczbę graczy korzystających z laptopów. W Europie z aplikacji mobilnych – gier korzysta 40mln osób. W Polsce gry stanowią ok. 40% wszystkich pobranych aplikacji z e-sklepów Google play (sklep dla Androida), Apple Store (Iphone, Ipad) oraz Marketplace (Windows Phone). Polski rynek gier jest jeszcze mikroskopijny w odniesieniu do światowego, nawet przy swoim bardzo dynamicznym rozwoju, stąd twórcy gier z Polski poszukują także Klientów spoza granic i wychodzi im to bardzo dobrze. Stąd popularność polskich aplikacji wzrasta.

22.08.2012

Temat: Dzieci szukają randek dla rodziców:

W Wielkiej Brytanii powstał portal mający na celu „swatanie” – czyli nic nowego…ale uwaga, to dzieci poszukują partnerów dla swoich rodziców! Zaczęło się od dwóch braci, którzy chcieli poszukać partnera dla swojej 69 letniej mamy. Serwis na tę chwilę dostępny jest tylko w wersji Beta i dla mieszkańców WYSP, ale od września ma ruszyć pełną parą. http://mylovelyparent.tumblr.com/.

To nie pierwszy portal tego rodzaju, wcześniej powstał http://mysinglefriend.com/, gdzie znajomi mogą szukać drugiej połówki dla swoich samotnych przyjaciół.

21.08.2012

Temat: Duża konkurencja dla Gmail.com?

Nowa alternatywa dla Gmail.com? Być może, Microsoft wprowadził nową pocztę on-line, nazwaną Outlook.com (swoją drogą nazwa trafiona – kojarząca się z pocztą i marką). Ma ona dopiero 10 mln. Użytkowników (Gmail 425 milionów!), ale została wypuszczona na rynek dopiero na początku sierpnia.

Jakie posiada zalety?:

 • Outlook.com nie ma żadnego limitu, jeśli chodzi o ilość przechowywanych w ramach jednego konta danych, a pojemność zwiększa się w zależności od potrzeb.
 • pozwala na 300-gigowe załączniki! (jeszcze tego nie ogarniam, kto przesyła takie załączniki?:])
 • posiada opcję – pokaz slajdów, dzięki czemu przeglądanie zdjęć jest łatwiejsze, przyjemniejsze.
 • jest w pełni zintegrowany z pakietem Office, a wszelkich poprawek czy to w arkuszach kalkulacyjnych Excela czy w Wordowskich dokumentach można dokonywać już z poziomu poczty.
 • Posiada książkę adresową zintegrowaną z serwisami społecznościowymi. Lista kontaktów w poczcie (o ile oczywiście użytkownik ma  konto na Outlook.com) pozwala wam od razu uzyskać dostęp do ostatnich informacji, którymi wybrana osoba dzieliła się na Facebooku czy LinkedIn.
 • Outlook.com pozwoli wam na zwykłe rozmowy, którym towarzyszyć będzie wyłącznie wymiana dźwięku, a także na wideokonferencje z innymi użytkownikami Skype’a czy nowej poczty Microsoftu.
 • W ramach jednego konta można stworzyć sobie aż pięć aliasów różnych w zależności od osób, którym użytkownik chce wysyłać wiadomości.
 • Posiada także prosty, funkcjonalny i ładny design, który inspirowany był interfejsem Windowsa 8.

Warto przekonać się osobiście? Myślę, że tak, Nowości zawsze kuszą 🙂

Utworzyłam sobie konto, jest faktycznie „lżejszy” w obsłudze nić Gmail.

To rzut z konta pewnego użytkownika z Stanów (moje konto jest jeszcze puste więc niewiele zobaczycie).

20.08.2012

Temat: Pomyśl zanim wybierzesz domenę dla swojej działalności!

W weekend trafiłam na „zabawny” artykuł dotyczący nazw domen, jakie obierają dla swoich firm właściciele. Niewątpliwie warto zastanowić się uważniej zanim wybierze się zbyt długi, zbyt zakręcony tytuł dla domeny, gdyż więcej z tym może być bałaganu niż pozytywnego efektu. Co prawda strony dzięki temu generują dużą ilość wejść, ale ie jest ona raczej wartościowa:)

Cały artykuł przeczytacie na stronie www.tech.wp.pl

Wszyscy wiemy, jak ważny jest dobry adres strony internetowej. Jak bolesne może być, kiedy wymyślimy jakiś niefortunny? Zaraz się dowiecie.

Firmy mają różne nazwy – dobre lub złe. Czasem jednak połączenie poszczególnych członów tych nazw w adresie internetowym, bądź ich skrócenie do postaci łatwiejszej do zapamiętania pod postacią adresu URL, daje efekt co najmniej komiczny. Przykładów na to wiele, część z nich ma już zresztą walor wyłącznie historyczny, bo po wyłapaniu swojego błędu, witryny postanowiły się przenieść. Uwaga – część z nich została przejęta przez serwisy porno. I nie ma się zresztą co dziwić…

– Firma Who represents pomagała sławom znaleźć agenta, który będzie reprezentował ich interesy. Adres: www.whorepresents.com. Co można przeczytać? Whore presents (w wolnym, ugrzecznionym tłumaczeniu: „pani lekkich obyczajów prezentuje”). Czytaj dalej.

———————————————————————————————————————————————————–

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.