MILKA – marka na medal

Dziś w ręce wpadła mi jedna z ostatnich „akcji” MILKI. Spodobała mi się konwencja (jak zresztą większość akcji tej marki) i postanowiłam Wam krótko o niej napisać.

Faktem jest:) (wynikającym zresztą bardziej z psychologicznego podłoża), że ostatni kęs czegoś smacznego smakuje najlepiej.. Milka wyszła z inicjatywą (spójną z brandingiem jaki od dłuższego czasu systematycznie kontynuuje – człowiek dla człowieka): PODZIEL SIĘ TĘ NAJCENNIEJSZĄ OSTATNIĄ KOSTKĄ – BĄDŹ ZDOLNY DO ZAOFEROWANIA JEJ KOMUŚ.
Przygotowano 10mln tabliczek bez jednej kostki, którą kupujący może podarować wybranej osobie. W każdej takiej tabliczce jest KOD. Należy zarejestrować się na stronie, wybrać czy kostkę darujemy sobie czy komuś innemu, wpisać kod, adres wysyłki i dane podarowanego. Takim sposobem kostka trafia w ładnej „milkowej”kopercie do wybranej osoby:) Piękny gest, super pomysł na wirusa reklamowego.
Eksperyment przeprowadzono we Francji, poparto go intensywną kampanią reklamową w TV, INTERNECIE. Czekolady sprzedały się ekspresowo.
Genialna akcja, która sprawia, że nieważna jest cena – którą milka nie konkuruje z innymi czekoladami, ale idea i wyjątkowy smak. Na to pracuje się LATAMI!

Dziś w ręce wpadła mi jedna z ostatnich „akcji” MILKI. Spodobała mi się konwencja (jak zresztą większość akcji tej marki) i postanowiłam Wam krótko o niej napisać. Faktem jest:) (wynikającym zresztą bardziej z psychologicznego podłoża), że ostatni kęs czegoś smacznego smakuje najlepiej.. Milka wyszła z inicjatywą (spójną z brandingiem jaki od dłuższego czasu systematycznie kontynuuje…

2 Comments

    1. Raczej tak, myślę, że patrząc na skalę kosztów reklamowych (wielkie kampanie – wykorzystanie korzyści skali) musi być to dla nich efektywne. Zresztą wurus rozchodzi się w sieci sam – bez-kosztowo, jeśli jest trafny i dociera fo konkretnego targetu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.