Komiksy pomysłem na promocję marki

Będą w temacie F1, chciałam jeszcze dodać, że przed McLarenem inna „stajnia” zabrała się do promocji marki w zabawny sposób. Był to team naszego kierowcy – Renault. Po każdym GP, „wypuszczali” oni nowy komiks, który dotyczył wydarzeń podczas wyścigu. Bohaterem komiksów był oczywiście także Robert. Cała seria był opublikowana na stronie Renault. Teraz niestety jej już nie widać. Dostępne są w sieci tylko wersje w języku francuski. Znalazłam jednak kilka wersji komiksu po angielsku. Przedstawiam je poniżej (komiksy ze strony gazetasportowa.blox.pl).

Komiksy to także ciekawy pomysł na przyciągnięcie do siebie pokolenia w każdym wieku. Można na nich promować własną markę, ale także sponsorską. Poprzez humor team Renault próbował zaakcentować swoje zaangażowanie w ten sport, zmotywować fanów i kierowców, promować markę globalnie i przy tym świetnie się bawić!

GP Kanady 2010

 

GP Węgier 2010

GP CHIN 2010

GP KOREA 2010

GP TURCJI 2010

Będą w temacie F1, chciałam jeszcze dodać, że przed McLarenem inna „stajnia” zabrała się do promocji marki w zabawny sposób. Był to team naszego kierowcy – Renault. Po każdym GP, „wypuszczali” oni nowy komiks, który dotyczył wydarzeń podczas wyścigu. Bohaterem komiksów był oczywiście także Robert. Cała seria był opublikowana na stronie Renault. Teraz niestety jej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.