DUMB WAYS TO DIE – reklama czy manifest?

Do tej pory zobaczyło go ponad 20 mln ludzi! Jest number one na listach reklam, a było spontanicznym pomysłem pracowników metra. „DUMB WAYS TO DIE” czyli „Jest tyle sposobów, by zginać” to reklama, której warto poświęcić więcej niż dwa zdania w dziale newsy

Dedykowana akcji, powstała z pomysłem strona internetowa zlicza dziennie tysiące wejść.

Wideo wyprodukowane przez The Melbourne Metro Lines przypominające o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie podróży metrem, stało się internetową sensacją w Australii  jak podaje portal The Inquisitr.

Bohaterami nagrania się rysunkowe postacie, które ulegają przeróżnym wypadkom mającym charakter „z ich winy”. Autorzy teledysku chcą tym samym ustrzec „widza”, że niebezpieczeństwa czekają na każdym kroku.

Cel to zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków związanych z Metrem. Tematyka jest bardzo poważna, a sposób przedstawienia problemu raczej dziecinny (jednak sama reklama do dzieci targetowana z pewnością nie jest, raczej jej odbiorcą jest młodzież). Mimo tego przekaz jest prosty i oczywisty: czytaj ostrzeżenia, patrz gdzie idziesz, rozglądaj się dookoła, uważaj! Świetny pomysł na przekazanie ważnej informacji! Odejście od szablonu i kreatywne podejście pozwalają dotrzeć do docelowego „widza”. Nie mogę sobie jakoś wyobrazić by PKP przygotowało podobne przedsięwzięcie dla polskich pasażerów:) może warto by władze właśnie w taki sposób podchodziły do informowania o zasadach bezpieczeństwa i nie tylko. Reklama i marketing są już wszędzie nawet w „sztywnych strukturach”, które wedle mojej opinii czas w końcu rozruszać, bo kto wie jakie pokłady kreatywności tam drzemią!.

 

Specjalnie dla WAS„DUMB WAYS TO DIE”

Do tej pory zobaczyło go ponad 20 mln ludzi! Jest number one na listach reklam, a było spontanicznym pomysłem pracowników metra. „DUMB WAYS TO DIE” czyli „Jest tyle sposobów, by zginać” to reklama, której warto poświęcić więcej niż dwa zdania w dziale newsy… Dedykowana akcji, powstała z pomysłem strona internetowa zlicza dziennie tysiące wejść. Wideo wyprodukowane…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.