Umiejętne wykorzystanie „kreatywnego poczucia humoru” w tworzeniu stron internetowych i kreacji graficznych.

Inspirowana artykułem na moim ulubionej stronie „kreatywnym rozwiązań e-marketingowych” i nie tylko – http://www.smashingmagazine.com przedstawiam Wam kilka najciekawszych wniosków i pomysłów związanych z tematem tytułowym mojego wpisu.

Pomiędzy standardowymi hasłami, charakterystycznymi dla danej firmy/ branży/ sytuacji, tematów przyjętych „historycznie” w przekazie marketingowym dotyczącym konkretnej sprawy, w wielu przypadkach to właśnie pomysł „z humorem” stanowi wyróżnik na tle konkurencji i coś co przyciąga Klientów do firmy/pomysłu.

Przykładami są z pewnością landing page przygotowywane dla poszczególnych akcji marketingowych, kartki świąteczne, viral media, konkursy na stronie internetowej, ogłoszenia o pracę, strony z błędami (np. przekierowanie 301) itd. Agencje reklamowe poszukując pracowników przedstawiają często nieszablonowe oferty rekrutacyjne, aby nie tylko zachęcić kandydatów, ale także by pokazać jak wielką kreatywnością i nieszablonowością się odznaczają (w końcu prezentują się także przed potencjalnymi Klientami, którzy poszukują pracowników na tym samy portalu lub przeglądają oferty konkurencji). Widząc kreatywne i przepełnione poczuciem humoru ogłoszenie o pracę wielu z nas z pewnością powie: ciekawa forma przyciągnięcia kandydata, poświęcili czas na przygotowanie kreacji, z pewnością przeznaczyli na samą reklamę jak i jej realizacje więcej środków z budżetu niż jest to w przypadku ogłoszenia tradycyjnego – więc może warto aplikować… Niektóre firmy traktują proces rekrutacji jak kampanię – organizują widoczność firmy wraz z przekazem” poszukujemy najlepszych” w kilku mediach – prasa codzienna, miesięczniki branżowe, Radio, Internet (www firmowa, portale pracy, portale branżowe, blogi, fora, profile społecznościowe). Często formułują różne odsłony oferty w kilku mediach by tym samym porównać efektywność reklamy, a zarazem dać do myślenia… W USA tego typu ogłoszenia to „chleb powszedni”.

Oto kilka przykładów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcąc w ciekawy, nieszablonowy sposób złożyć życzenia pracownikom i Klientom, firmy przygotowują zabawne kartki świąteczne lub Video. Oczywiście poza chęcią przekazania najszczerszych życzeń celem takiego przekazu jest pokazanie jaką to pomysłową firmą jesteśmy i dlaczego warto z nami współpracować. Bądź  z nami a nasze kreatywne pomysły nigdy Cię nie ominą, zadbamy o to… < na cele tegoż wpisu wielokrotnie będę korzystała z SŁOWA KREATYWNY, nie mam zamiaru go nadużywać i wiem jakie jest jego znaczenie -> wiele firm twierdzi, że słowo jest nadużywane.>

 Oto przykładowe kartkiINTERAKTYWNIE. COM

Celem wyróżnienia się, warto zaprezentować także firmę w ciekawy sposób za pośrednictwem wizytówki.

Oto kilka przykładów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak jest w przypadku „fun” elementów, z których korzysta firma na stronach www? Strona internetowa  ma być atrakcyjna, ma się wyróżniać…ma „zapaść w pamięć”.

Trzeba pamiętać, że „“Fun” is not the same as “silly”. Nie można przesadzać z zabawnymi akcentami bez konkretnego przekazu marketingowego. Przeładowane elementami humorystycznymi, bez wyraźnego pomysły strony stają się śmieszne, ale nie zabawne…

Oto kilka przykładów nieszablonowych pomysłów zastosowania elementów „funny” na stronie internetowej:

Mutant Labs „ożywili” klasyczną stronę główną dodając do niej „osobowość”, po wybraniu każdej z osób, możemy dowiedzieć się o niej więcej…zobaczcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smashing Magazine, także w zabawny sposób zobrazowało formularz kontaktowy – zachęcający do przesłania do nich wiadomości. Zobaczcie.

Strona błędu, także może zostać zinterpretowana w bardzo ciekawy sposób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak cała strona może być zrobiona na zasadzie „funny” pozostając ciekawą, interesującą, zachęcając do „głębszych” odwiedzin i przedstawiającą jakiś „zamysł” możemy przekonać się odwiedzając strony:

http://www.meomi.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://captaindash.com/

http://twogiraffes.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak w ciekawy sposób opowiedzieć jakąś historię, przedstawić proces powstawania, wytłumaczyć zjawisko ekonomiczne/społeczne itp. za pośrednictwem www, ilustrują poniższe przykłady:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując, warto korzystać z elementów „funny” projektując strony, ulotki, kartki itp., pamiętając przy tym do kogo kierujemy ten przekaz, co chcemy za jego pośrednictwem przekazać, a najważniejsze jaki jest jego cel…

Inspirowana artykułem na moim ulubionej stronie „kreatywnym rozwiązań e-marketingowych” i nie tylko – http://www.smashingmagazine.com przedstawiam Wam kilka najciekawszych wniosków i pomysłów związanych z tematem tytułowym mojego wpisu. Pomiędzy standardowymi hasłami, charakterystycznymi dla danej firmy/ branży/ sytuacji, tematów przyjętych „historycznie” w przekazie marketingowym dotyczącym konkretnej sprawy, w wielu przypadkach to właśnie pomysł „z humorem” stanowi wyróżnik…

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.