Umiejętne wykorzystanie „kreatywnego poczucia humoru” w tworzeniu stron internetowych i kreacji graficznych.

Inspirowana artykułem na moim ulubionej stronie „kreatywnym rozwiązań e-marketingowych” i nie tylko – http://www.smashingmagazine.com przedstawiam Wam kilka najciekawszych wniosków i pomysłów związanych z tematem tytułowym mojego wpisu.

Pomiędzy standardowymi hasłami, charakterystycznymi dla danej firmy/ branży/ sytuacji, tematów przyjętych „historycznie” w przekazie marketingowym dotyczącym konkretnej sprawy, w wielu przypadkach to właśnie pomysł „z humorem” stanowi wyróżnik na tle konkurencji i coś co przyciąga Klientów do firmy/pomysłu.

Przykładami są z pewnością landing page przygotowywane dla poszczególnych akcji marketingowych, kartki świąteczne, viral media, konkursy na stronie internetowej, ogłoszenia o pracę, strony z błędami (np. przekierowanie 301) itd. Agencje reklamowe poszukując pracowników przedstawiają często nieszablonowe oferty rekrutacyjne, aby nie tylko zachęcić kandydatów, ale także by pokazać jak wielką kreatywnością i nieszablonowością się odznaczają (w końcu prezentują się także przed potencjalnymi Klientami, którzy poszukują pracowników na tym samy portalu lub przeglądają oferty konkurencji). Widząc kreatywne i przepełnione poczuciem humoru ogłoszenie o pracę wielu z nas z pewnością powie: ciekawa forma przyciągnięcia kandydata, poświęcili czas na przygotowanie kreacji, z pewnością przeznaczyli na samą reklamę jak i jej realizacje więcej środków z budżetu niż jest to w przypadku ogłoszenia tradycyjnego – więc może warto aplikować… Niektóre firmy traktują proces rekrutacji jak kampanię – organizują widoczność firmy wraz z przekazem” poszukujemy najlepszych” w kilku mediach – prasa codzienna, miesięczniki branżowe, Radio, Internet (www firmowa, portale pracy, portale branżowe, blogi, fora, profile społecznościowe). Często formułują różne odsłony oferty w kilku mediach by tym samym porównać efektywność reklamy, a zarazem dać do myślenia… W USA tego typu ogłoszenia to „chleb powszedni”.

Oto kilka przykładów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcąc w ciekawy, nieszablonowy sposób złożyć życzenia pracownikom i Klientom, firmy przygotowują zabawne kartki świąteczne lub Video. Oczywiście poza chęcią przekazania najszczerszych życzeń celem takiego przekazu jest pokazanie jaką to pomysłową firmą jesteśmy i dlaczego warto z nami współpracować. Bądź  z nami a nasze kreatywne pomysły nigdy Cię nie ominą, zadbamy o to… < na cele tegoż wpisu wielokrotnie będę korzystała z SŁOWA KREATYWNY, nie mam zamiaru go nadużywać i wiem jakie jest jego znaczenie -> wiele firm twierdzi, że słowo jest nadużywane.>

 Oto przykładowe kartkiINTERAKTYWNIE. COM

Celem wyróżnienia się, warto zaprezentować także firmę w ciekawy sposób za pośrednictwem wizytówki.

Oto kilka przykładów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak jest w przypadku „fun” elementów, z których korzysta firma na stronach www? Strona internetowa  ma być atrakcyjna, ma się wyróżniać…ma „zapaść w pamięć”.

Trzeba pamiętać, że „“Fun” is not the same as “silly”. Nie można przesadzać z zabawnymi akcentami bez konkretnego przekazu marketingowego. Przeładowane elementami humorystycznymi, bez wyraźnego pomysły strony stają się śmieszne, ale nie zabawne…

Oto kilka przykładów nieszablonowych pomysłów zastosowania elementów „funny” na stronie internetowej:

Mutant Labs „ożywili” klasyczną stronę główną dodając do niej „osobowość”, po wybraniu każdej z osób, możemy dowiedzieć się o niej więcej…zobaczcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smashing Magazine, także w zabawny sposób zobrazowało formularz kontaktowy – zachęcający do przesłania do nich wiadomości. Zobaczcie.

Strona błędu, także może zostać zinterpretowana w bardzo ciekawy sposób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak cała strona może być zrobiona na zasadzie „funny” pozostając ciekawą, interesującą, zachęcając do „głębszych” odwiedzin i przedstawiającą jakiś „zamysł” możemy przekonać się odwiedzając strony:

http://www.meomi.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://captaindash.com/

http://twogiraffes.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak w ciekawy sposób opowiedzieć jakąś historię, przedstawić proces powstawania, wytłumaczyć zjawisko ekonomiczne/społeczne itp. za pośrednictwem www, ilustrują poniższe przykłady:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując, warto korzystać z elementów „funny” projektując strony, ulotki, kartki itp., pamiętając przy tym do kogo kierujemy ten przekaz, co chcemy za jego pośrednictwem przekazać, a najważniejsze jaki jest jego cel…

Inspirowana artykułem na moim ulubionej stronie „kreatywnym rozwiązań e-marketingowych” i nie tylko – http://www.smashingmagazine.com przedstawiam Wam kilka najciekawszych wniosków i pomysłów związanych z tematem tytułowym mojego wpisu. Pomiędzy standardowymi hasłami, charakterystycznymi dla danej firmy/ branży/ sytuacji, tematów przyjętych „historycznie” w przekazie marketingowym dotyczącym konkretnej sprawy, w wielu przypadkach to właśnie pomysł „z humorem” stanowi wyróżnik…

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.