SUPER BOWL 2013 – REKLAMA zbiera tłumy przed TV

Super Bowl to w Stanach wydarzenie na wielką skalę, nie tylko pod względem rozgrywek sportowych, ale także REKLAM, które w tym czasie przyciągają przed TV rzeszę widzów. Budżety sięgają w tym czasie milionów, a reklamodawcy rywalizują o to, która reklama będzie najlepsza i spotka się z największym uznaniem widzów. Największe marki samochodowe, napojów, słodyczy, przekąsek przygotowują kampanię reklamową specjalnie na to sportowe wydarzenie.

W tym roku mogliśmy zobaczyć jego 47 odsłonę. Każdy mecz emocjonuje miliony, a Super Bowl wywołuje wśród Amerykanów prawdziwe szaleństwo. Przez trzy ostatnie lata transmisja decydującego spotkania ustanawiała rekord najlepiej oglądanego programu telewizyjnego w historii. Poprzednia edycja, w której New York Giants pokonali New England Patriots 21:17, przyciągnęła przed odbiorniki ok. 111,3 mln mieszkańców tego kraju (liczba ludności wynosi ok. 315 mln). Dodatkowo ponad dwa miliony śledziły ją przez internet. (źródło:polskieradio.pl).

W kwestii reklamy, jak wspominałam, budżety są ogromne. Za 30 sekund stacja CBS „kasowała” nawet cztery miliony dolarów, co jest rekordową kwotą (w ubiegłym roku było to 3,5 mln).Już we wrześniu bloki reklamowe były niemal całkowicie wypełnione.
Były też marki, które zrezygnowały z niebagatelnych kwot jak np. General Motors, który tylko przy okazji poprzedniego Super Bowl wydał na reklamy 21 mln, a obecnie uznał że stawki są za wysokie i w tym roku swoich produktów nie będzie promował.

Widowisko przyciąga miliony widzów także dlatego, że jego nieodłącznym elementem jest występ muzycznej gwiazdy w przerwie spotkania. Tym razem publiczności zaprezentowała się Beyonce, hymn zaśpiewała Alicia Keys.

Wersja LIVE poniżej, sami oceńcie! Występ na żywo:)

Wracając do tematyki reklamowej, oto kilka reklam jakie były zaprezentowane podczas „sławnego blogu reklamowego”.

1. MERCEDES BENZ

2. SODA STREAM

3.BUDWEISER

4.VOLSKWAGEN

5.KIA

6. OREO

7. TOYOTA

8. OLD SPICE

9. TACO BELL

10. AXE

I CO MACIE SWOJEGO FAWORYTA? TO TYLKO CZĘŚĆ TEGO CO MOŻNA BYŁO OGLĄDAĆ.

i gdzie ten kryzys?:)

Super Bowl to w Stanach wydarzenie na wielką skalę, nie tylko pod względem rozgrywek sportowych, ale także REKLAM, które w tym czasie przyciągają przed TV rzeszę widzów. Budżety sięgają w tym czasie milionów, a reklamodawcy rywalizują o to, która reklama będzie najlepsza i spotka się z największym uznaniem widzów. Największe marki samochodowe, napojów, słodyczy, przekąsek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.