POMYSŁ NA PREZENT – kampania piwa

Ze względu na nieszablonowość podejścia do tematu i (w końcu jakiś) ciekawy pomysł na reklamę wrzucam krótką informację o nowej kampanii PIWA GROLSCH.

Nie wiem czy dostaliście kiedyś „niechciane prezenty”. Wychowywano WAS zapewne w przekonaniu, że z każdego drobiazgu trzeba się cieszyć. Jednak jako dziecko nie lubiłam prezentów od babci typu kolorowe getry lub rajstopy skarpety czy majtki…:) Teraz kupujący prezent pyta się mnie często co bym sobie życzyła, więc raczej nie jestem trafionym odbiorcą reklamy:). W waszym przypadku może być podobnie. Tu jednak obserwujemy bardziej jakąś myśl przewodnią niż rzeczywiste hasło: ” dostajesz prezenty, które Ci się nie podobają to je wymień”. Dopatrujemy się raczej przekazu – szukaj nieszablonowych pomysłów, wyrzucaj standardowe rozwiązania i zachwyć bliską osobą.

 „Stop niechcianym prezentom. Wybierz ciekawiej” to hasło kampanii. Nietrafiony upominek można wymienić w wybranych punktach na świąteczną butelkę piwa Grolsch o pojemności 1,5 l.

Kampania obejmuje prasę, Internet, punkty sprzedaży, reklamę zewnętrzną, akcje specjalne w wybranych pubach, a także działania PR. Na fan page powstała lista niechcianych prezentów. Patronami akcji są: „Newsweek”, „Aktivist”, „Logo”, „Playboy”, „CKM” i AntyRadio.

Kreacja reklamy to dzieło agencji Kropkabordo.

Według mnie bardzo trafiony pomysł! W końcu można o czymś pisać:)

Ze względu na nieszablonowość podejścia do tematu i (w końcu jakiś) ciekawy pomysł na reklamę wrzucam krótką informację o nowej kampanii PIWA GROLSCH. Nie wiem czy dostaliście kiedyś „niechciane prezenty”. Wychowywano WAS zapewne w przekonaniu, że z każdego drobiazgu trzeba się cieszyć. Jednak jako dziecko nie lubiłam prezentów od babci typu kolorowe getry lub rajstopy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.