Pan Architekt – pomysł na komunikację marki
- by marketing
Jednym z moim zadań w chwili obecnej jest praca nad wizerunkiem pewnej galerii wyposażenia wnętrz. W celu kreacji czegoś nieszablonowego, ale zarazem przemyślanego rozpoczęłam prace projektowe (z udziałem rysownika) nad postacią, która będzie przewijała się w komunikacie marketingowym (www, materiały drukowane itd.). Moim głównym celem było stworzenie „wizytówki” firmy, która będzie kojarzona przez Klientów i będzie stanowiła nierozerwalny element wizerunku marki. Dzięki niespotykanej „kresce” pana Adama, z którym ramach komiksów rozpoczęłam współpracę powstała pierwsza część. Kolejne będę Wam udostępniała w odstępach – co dwa tygodnie.
„Przygody Pana Architekta” to opowieść o perypetiach architekta z galerii wnętrz, który zmaga się z wieloma problemami, nie tylko związanymi z projektowaniem:).
Warto byście wiedzieli, że marka jaką prezentuje Architekt jest nowa, nieznana, dopiero kolejne działania mają na celu budowanie w ludziach świadomość jej istnienia, stąd bardzo ciężko jest w krótkim czasie zainspirować dużą rzeszę potencjalnych „fanów” historią pana Architekta (jeszcze nie ma imienia -> z tym poradzimy sobie później) do śledzenia jego losów, ale trzeba być dobrej myśli…
Na marginesie warto dodać, że moje podejście związane jest z bardzo dużą szablonowością obecnie wypuszczanych kreacji reklamowych. Możemy mówić o dwóch rozwiązaniach: firma nie ma swojej „maskotki” z jaką jest utożsamiana i produkuje reklamy masowe lub oparte na produkcie, a druga opcja zakłada posiadanie osoby/rzeczy będącej pewnego rodzaju wizytówką, ale jest to już tak „pokolorowane” że aż niedobrze. ŚWIETNY i z sukcesem zabieg zastosowała oczywiście NEOSTRADA /TPSA, TESCO. Kompletnie nie podobają mi się natomiast kreacje p. Majewskiego (on też stanowi element rozpoznawalny marki), czy też LIDL z swoimi kucharzami (kampanię zrobił maksymalną, a teraz ciągle coś się w niej zmienia, a filmy reklamowe stają się coraz bardziej nijakie).
Nie mówię, że pan Architekt to genialny pomysł, bo tak nie jest. Każdy ma swoje pomysły na markę jaką się zajmuje, czasem warto ją pokolorować i dodać drobne akcenty wzmacniające ją. Architekt to wedle mojej opinii klasyczny tego przykład.
ODCINEK 1.
Jednym z moim zadań w chwili obecnej jest praca nad wizerunkiem pewnej galerii wyposażenia wnętrz. W celu kreacji czegoś nieszablonowego, ale zarazem przemyślanego rozpoczęłam prace projektowe (z udziałem rysownika) nad postacią, która będzie przewijała się w komunikacie marketingowym (www, materiały drukowane itd.). Moim głównym celem było stworzenie „wizytówki” firmy, która będzie kojarzona przez Klientów i…
4 Comments
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.
Kim jest grupa docelowa Pana Architekta i jakie kanały komunikacji Pani przewiduje dla niego?
Jeżeli chodzi o moją opinię, to uważam, że jest to dość „śmiała koncepcja”. Oby komunikat z komiksu nie sugerował, że w tej galerii jest takie opaczne zrozumienie.
Może całość realizować pod jakimś hasłem? np „Nazwa galerii – Twoja inspiracja rozwiazań”
Witam
jest hasło, jest myśl przewodnia w innym przypadku postać pana architekta byłaby zbyt śmiała.
Galeria pełna inspiracji – z targetem takze na realizację niestandardowych wystaw i współpracę z środowiskiem architektów.
Pisze Pani: ” z targetem takze na realizację niestandardowych wystaw i współpracę z środowiskiem architektów” , ale nie wymieniła Pani podstawowej grupy docelowej. Więc jeżeli opiera się Pani na środowisku architektów i artystów, a to jest bardzo hermetyczne grono i wątpię, by Pan Architekt przebił się.
Panie Tomku, każdy ma prawo do własnego zdania. Nie zawsze wszystkie działania muszą trafiać do grupy docelowej, albo tych grup może być kilka w zależności od planów działania. W moim przypadku właśnie tak jest. Chodzi o budowanie pewnego wizerunku. Dziękuję jednak za opinię.